Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Megválaszolnátok egy medve-pro...

Megválaszolnátok egy medve-problémát (hossszú leírás)?

Figyelt kérdés
Eddig mindig az úton sétáltunk 1 éves roti-németjuhász keverékemmel(Borkának hívják :) ). Mostanában találtunk egy utat a gyümölcsösön át, ahol arra az útra lehet rátérni amin sétálunk. Ma jött a barátnőm is, de az út elején volt egy fiatal németjuhász, aki szerencsére csak játszani akart. Nem bíztunk benne, ezért elkergettem, és elindultunk az út másik vége felé. Gondoltam, kikerüljük a kutyát, ezért elindultunk az Agyag-domb felé, ott egy kicsit leültünk, gyönyörködtünk a város panorámájában, majd mentükn haza. A szomszéd néni mesélte, hogy amikor építették az utat (azt hiszem még idén csinálták, időnként még igazítanak rajta) az egyik munkás jelentette, hogy háromszor is látott medvét a fű közül felemelkedni (minimum félméteres a fű) de én nem szeretnék az úton sétáltatni. Semmi érdekes nincs benne. De ha találkoznánk a medvével, és támadó kedvében van, legalább egyikünk otthagyja a fogát. Van egy német dog is, de nem tudom a kettőt vinni. Mit tudnék csinálni a medve ellen?
2011. jún. 29. 18:18
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
A "hossszú"-t direkt írtam így
2011. jún. 29. 18:19
 2/27 A kérdező kommentje:
A "hossszú"-t direkt írtam így, de nem is lett olyan hosszú mint hittem
2011. jún. 29. 18:20
 3/27 A kérdező kommentje:
Hoppá, 2-t küldött...
2011. jún. 29. 18:20
 4/27 anonim ***** válasza:
Hacsak nem Erdélyből írsz,akkor semmi gond,mert Magyarországon nincs medve.
2011. jún. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Erdély, Székelyudvarhely, a Lejtő utca tetejénél van a gyümölcsös és az út ahol van a medve


Ja, az utak vége ott van mint ahol a barátnőmék laknak, oda is bement egy medve, megölt egy birkát és egyet megsebesített, írták az Udvarhelyi Hiradóban

2011. jún. 29. 18:25
 6/27 anonim ***** válasza:
67%
Medve ellen semmit.Kussolni kell,úgy csinálni,mintha nem is léteznél.De még ez se biztos,hogy bejön.Futni nem lehet,mert gyorsabb nálad.Kutyát seperc alatt kettészeli,utána már te jössz,ha olyan kedvében van.Fára mászni sem érdemes,mert jobban mászik,mint te,de ha nincs kedve felmászni,akkor simán leráz a fáról.Egy ötletem van: ne menj arra.
2011. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Akkor te is tudod, hogy a medve ellen semmit nem tudsz csinálni. Annyit tehetsz,hogy a kutyának jól megtanítod a behívást, ne menjen neki a medvének.

Ha békénhagyjátok akkor ilyenkor nyáran nem valószínű, hogy támadna. Télen már sanszosabb.

Tehát a kutya legyen melletted és ha hívod akkor jöjjön vissza hozzád.

2011. jún. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Van egy erdélyi származású munkatársam,náluk valóban honos a medve.Ő mesélte,hogy a medve akkor a legveszélyesebb,amikor bocsa van,de amúgy is jobban jársz,ha elkerülöd.Esélyed nincs ellene,a futás hasznos lehet.az ismerősöm mesélte,hogy még kint erdélyben a haverjaival kint voltak az erdőben gombázni.elkeveredtek egymástól,egyszer csak hallotta,hogy recseg a bokor nem messze tőle.egy medve cammogott ki.Azt mondta,úgy elkezdett futni,ráadásul meredek hegyoldalon lefelé,ahogy még sohasem!!!!Egyébként ha medve van a közelben,akkor egy bizonyos furcsa rothadó bűzt is lehet érezni.mivel vegyes táplálkozású ,maga az állat és az ürüléke is nagyon büdös.Állitólag már messziről érezni lehet,ha medve van a közelben.
2011. jún. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Nem tudok neked privit írni. De ismerek egy embert aki tudna neked segíteni. (feltéve ha nem zaklatjuk őt ezzel az apró problémával)
2011. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Csoporttársam volt.

[link]

2011. jún. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!