Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Megválaszolnátok egy medve-pro...

Megválaszolnátok egy medve-problémát (hossszú leírás)?

Figyelt kérdés
Eddig mindig az úton sétáltunk 1 éves roti-németjuhász keverékemmel(Borkának hívják :) ). Mostanában találtunk egy utat a gyümölcsösön át, ahol arra az útra lehet rátérni amin sétálunk. Ma jött a barátnőm is, de az út elején volt egy fiatal németjuhász, aki szerencsére csak játszani akart. Nem bíztunk benne, ezért elkergettem, és elindultunk az út másik vége felé. Gondoltam, kikerüljük a kutyát, ezért elindultunk az Agyag-domb felé, ott egy kicsit leültünk, gyönyörködtünk a város panorámájában, majd mentükn haza. A szomszéd néni mesélte, hogy amikor építették az utat (azt hiszem még idén csinálták, időnként még igazítanak rajta) az egyik munkás jelentette, hogy háromszor is látott medvét a fű közül felemelkedni (minimum félméteres a fű) de én nem szeretnék az úton sétáltatni. Semmi érdekes nincs benne. De ha találkoznánk a medvével, és támadó kedvében van, legalább egyikünk otthagyja a fogát. Van egy német dog is, de nem tudom a kettőt vinni. Mit tudnék csinálni a medve ellen?
2011. jún. 29. 18:18
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Bear Grylls szerint, ha muszáj futnod, akkor dobd el valamidet, pl hátizsák, pulóver, vagy bármi ami elég nagy ahhoz, hogy felkeltse a medve érdeklődését, majd hirtelen válts irányt és fuss mint atom. ha mázlid van akkor elkezd kíváncsiskodni az elejtett tárgy körül.
2011. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Ha éhes a maci és van kaja a zsákodban tényleg okos lehet eldobni, aztán reménykedj, h beéri azzal ill. mire megzabálja az előételt addigra a főfogás vagyis te már meg tudsz lépni.
2011. júl. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
68%
A futást én sem ajánlom. Semmiképpen sem! Egyszer olvastam, hogy egy hajtóvadászaton egy vadász rálőtt egy medvére, ám amikor újra akarta tölteni puskáját, az elakadt. Annyira megrémült, hogy eldobta a puskát és elszaladt. Ezt látva a szomszédja rálőtt a medvére és talált. A medve egy ordítással jelezte a találatot, majd elszaladt, de az előbbi, elfutó vadász után. Mikor az észre vette, hogy a medve a nyomában van újra elkezdett rohanni, közben segítségért kiabált. A medve utolérte, de ahelyett, hogy leütötte volna, pár méterre a vadásztól tovább rohant, lehagyva a vadászt. A vadász csak akkor jött rá, hogy a medve nem is őt kergette. A késeket meg a "macsétákat" sem ajánlom. Ha a medve esetleg megtámadna, nem fogsz épségben olyan közel kerülni, hogy használhasd a pengéket. Ami hatásos lehet az a bors/paprika spray (ezek aránylag olcsóak és semmilyen törvényt nem sértesz velük) A másik lehetőség a megelőzésre épül. Minnél hangosabban közlekedjetek a medve veszélyes helyeken, ezzel tudtára adni a medvének jöttötökét. A pisztoly is jó lehet, csak drága. Nekem is a fél lábam erdélyi, így én is hallottam elég sok történetet pásztoroktól, favágóktól. tapasztalatom (hála az istennek) nincsen, de azt tudom, hogy igazán a farkas az, amitől igazán tartanak az ottaniak, főleg hideg, téli napokon. Akit érdekel érdemes egy kicsit itt körülnézni: [link] A képek magukért beszélnek. Mind a két állat képes megölni több nagy testű kutyát, sőt! Támadás esetén azt ne feledd, hogy a kutya azért van, hogy megvédjen téged. Akár az élete árán is. Ne próbáld meg megmenteni, kicsi az esély, hogy sikerül.
2011. aug. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
A barnamedve tudtommal nem agresszív és nem is tekinti zsákmányállatnak az embert, ezért ritkán támad rá. Főleg akkor támad ha megleped és megijed pl. egy bokor mögött szembetalálkozol vele. Ha hangosan énekelve kiabálva mész azzal a medvével tudatod, h jössz így kicsi az esély, h belebotlasz. Ha pedig látod menj tőle minél távolabb ne higgye azt,h veszélyes vagy rá. Ha bocsai vannak, akkor őket akarja védeni, ill. ha dögtetem közelében vagy, amiből kajálni szokott azt is megvédi, értelemszerűen kerüld el őket. Ha már rádtámadt akkor sok esélyed nincs. Halottnak ne tettesd magad, dögöt is eszik, fára is gyorsababn mászik, úszni is gyorsabban tud, futni is. Az egyetlen esély ha meredek hegyoldalon szaladsz lefelé, az az egy terep, ami nem túl jó neki.
2011. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

A legtöbb medvetáamdás amúgy könnyelmű és felelőtlen viselkedés maitt történik.

"Azt a medvét lefotózom közelről, k*rvajó kép lesz irigykedik majd mindenki"

Avagy utolsó mondat: Jajj, de aranyos cuki medvebocsok vagytok, hol van az apukátok?

2011. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"Avagy utolsó mondat: Jajj, de aranyos cuki medvebocsok vagytok, hol van az apukátok?"


az apukájuk képes lenne felfalni őket. az anyukájukkal élnek amíg kicsik és minden hímet elkerget a közelből.

2011. aug. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
itt mar mindent elsoroltak - DE Csikban mondjak, hogy a legjobb fegyver medve ellen a FAKÉS. (fából kés). mikor elmegy a medve levakarod vele a horgasinad.
2012. márc. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!