Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Megválaszolnátok egy medve-pro...

Megválaszolnátok egy medve-problémát (hossszú leírás)?

Figyelt kérdés
Eddig mindig az úton sétáltunk 1 éves roti-németjuhász keverékemmel(Borkának hívják :) ). Mostanában találtunk egy utat a gyümölcsösön át, ahol arra az útra lehet rátérni amin sétálunk. Ma jött a barátnőm is, de az út elején volt egy fiatal németjuhász, aki szerencsére csak játszani akart. Nem bíztunk benne, ezért elkergettem, és elindultunk az út másik vége felé. Gondoltam, kikerüljük a kutyát, ezért elindultunk az Agyag-domb felé, ott egy kicsit leültünk, gyönyörködtünk a város panorámájában, majd mentükn haza. A szomszéd néni mesélte, hogy amikor építették az utat (azt hiszem még idén csinálták, időnként még igazítanak rajta) az egyik munkás jelentette, hogy háromszor is látott medvét a fű közül felemelkedni (minimum félméteres a fű) de én nem szeretnék az úton sétáltatni. Semmi érdekes nincs benne. De ha találkoznánk a medvével, és támadó kedvében van, legalább egyikünk otthagyja a fogát. Van egy német dog is, de nem tudom a kettőt vinni. Mit tudnék csinálni a medve ellen?
2011. jún. 29. 18:18
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Anyukám unokatestvérének a fél szemét a medve szedte ki.


Borka elég szófogató, neki én vagyok a világ közepe, de szerintem az ösztönös védekezés miatt nem hallgatna rám.

Fára mászni nem tudok, mert a medve a hátsó lábára állva röhögve lesöpörne, ha a tetején gubbasztanék is, mert alacsonyak a fák...

2011. jún. 29. 18:33
 12/27 anonim válasza:

gáz vagy paprika spray.:))

voltam erdélyben lovastúrán,és akkor azt mondták,hogy azzal védekezzünk medvék ellen.:))

2011. jún. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Hehe, hát ilyenünk nincs de majd utánanézek:)


Azt olvastam hogy paripa spray XD


Állatbarát vagyok de nem segít a helyzetemen egy vagy két tőr?

2011. jún. 29. 20:12
 14/27 anonim ***** válasza:
De mázli h nem él medve a közlemeben :O b@szki. Amúgy egy tőrrel mit csinálnál, életveszély, inkább paprika spray vagy Macséta (lehet rosszul írom).
2011. jún. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Petárdát vigyél magaddal, az elieszti. Persze ha van elég időd hogy meggyújtsd. Különben pedig ne néma csendben sétáljatok hanem csapjatok egy kis zajt, vagy tanitsd meg a kityád ugatni valoszinű igy is elkerülne.
2011. jún. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

6 lövetű gázpisztoly, és abba raksz paprika töltetet.

Mer azzal, ha megindul feléd, messzebbről pofán tudod lőni akár 6x is :)

2011. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Valaki írta, h hegynek lefelé futott gyorsan. Ez majdnem az egyetlen esély, mert abban nem túl jó a medve így még lehagyhatod. Ritkán támad ok nélkül a medve ha látod akkor lassan ügyet se vetve rá próbálj meg elmenni onnan ha nem mész hozzá túl közel akkor nem valószínű, h rádtámad. Ahogy a székelyek mondják, elfutni nem érdemes, mert ő jobban fut és utolér, halottnak se tettesd magad, dögöt is eszik, fára se mássz, mert gyorsabban mászik, úszni is gyorsabban úszik. Ha pedig elbújsz ő jobban elbújik. De ha nem térsz le a kijelölt erdei útról akkor valszeg nem találkozol vele.
2011. júl. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Tudom, csak a kutyám elkezdhet ugatni. Azt a hatlövetűt hol lehet megvenni?


Három székely szabály:


1. A sör nem ital

2. A cigány nem ember

3. A medve nem játék

2011. júl. 4. 14:21
 19/27 anonim ***** válasza:
XXXXXD a három szabályt ismertem!XD egyik ismerősünket egyszer erdélyiben megkergette egy medve akinek voltak bocsai! felért a sűrű fenyők között a patakhoz, kibukkant a tisztásra és ott nézett vele szembe vele, aztán megfordult és úgy szaladt le a hegyről, hogy a cipőjét és a vödrét is elhagyta... és amikor visszaért a túravezető azt mondta hogy ő a helyében inkább a farkasoktól tartana!! XXD úgy röhögtünk.....
2011. júl. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Ismerősök voltak Erdélyben kirándulni nekik azt mondták ,hogy az erdőben ne térjenek le a kitaposott erdei útról és lehetőleg zajongjanak beszélgessenek, énekeljenek, akkor a medve elkerüli őket. Meg, h lehet csengőt vinni. Elmondták a klasszikus viccet is, h egyes medvék agresszívek a jelenlétükre az utal,h az ürülékében csengők vannak. :)
2011. júl. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!