Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Bordás Krokodil VS. Fehér...

Bordás Krokodil VS. Fehér Cápa? Melyik az erősebb?

Figyelt kérdés

Bár nem egy helyen élnek, ezt tudom én is. A bordás krokodil néha kiúszik a tengerekre is. Ha netán összetalálkozna a fehér cápával, akkor melyikük győzne egy harcban?


(Elméleti kérdés)


2011. júl. 2. 09:21
1 2 3
 11/22 Jack the Ripper ***** válasza:
84%
Bár ez csak egy fiktív videó valszeg akkor is a cápa nyerne( nagyobbat harap ..hamm..).
2011. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 szilian válasza:
94%
régen írtam már ide :D de néztem vidiket meg ilyenekkel kapcsolatos dolgokat, és egy krokodil, sokkal erősebb ügyesebb sőt még több páncélja meg "fegyvere" is van, szóval én csak a krokira szavazok!!! :D
2011. szept. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Ikarus válasza:
93%

A cápa az erősebb, mert kétszer annyi idős,mint a krokodil

és 400 millió év alatt a cápáknak volt idejük tökéletes csúcsragadozókká válni.

2011. dec. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 dave23 válasza:
96%
az igaz, de a krokodil "ős" hüllő, és a Predator X az "őse" volt ami (valljuk be) a maga 10-13 méterével (ide gondolj el egy 10 méteres krokit) elég félelmetes.. de a fehér cápát rühellem, a tigris cápát, a kardszárnyú delfint sőt az ámbrás cetet nagyobbra tartom, a krokikkal az élen, eme 4 "állattal" szemléltetem, hogy a természet milyen csúcsragadozókat alkotott.. ez a 4 a kedvencem, a "fantasztikus 4-es" :D kell egy akvárium amibe beleraknám mind a 2-et, kíváncsi vagyok, meik maradna életben!! (szilian voltam)
2012. ápr. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Sandzor válasza:
92%
Látom, hogy lassan egy 1 éve feltett kérdésre válaszolok...de szerintem ez nem gond... Először is...Kedves kérdező.Ez a két faj természetes közegben is találkozhat.Bordás krokodilt láttak már 90 km-re a tengerparttól a csendes óceánban, ahol a fehér cápa is él.A bordás krokodil Indonéziától - Ausztráliáig bárhol előfordul, ahol víz található.( Legyen az édes vagy sós.) A fehér cápa termetre nagyobb, a bordás krokodil viszont hosszabb. A bordás krokodil harapása a legerősebb az állatvilágban.A bordás krokodilnak egyetlen gyenge pontja van...a hasa mert ott nem védi páncél...azonban a krokodil, ha lebukik akkor mindig a víz legalján úszik.a krokodilnak vannak lábai.A cápa testét semmi nem védi.A krokodil mellett több érv szól, így azt gondolom, hogy a krokodil jönne ki győztesen, persze nem minden esetben.Krokodilt már láttak cápát enni, igaz az nem fehér cápa volt.Viszont cápát krokodilt enni...erről semmilyen dokumentáció nincs.Ja és ne dőljünk be a CÁPA című filmnek. A cápák évente kb.120-150 embert támadnak meg és ölnek meg míg a krokodilok évente 1500 emberrel végeznek !!! A cápa korántsem olyan veszélyes, mint a krokodil.A cápa étlapján tudományosan nem szerepel az ember a krokodilén viszont IGEN ! Aki nem hiszi olvasson utána vagy nézze a NAT GEO WILD című csatornát és majd elhiszi ;) Remélem kielégítő választ adtam. Sziasztok. U.I.: A krokodil a nyertes.Az állatvilág 3. legveszélyesebb és legsikeresebb ragadozója...ez is tudosók által bizonyított tény. :)
2012. jún. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
93%
Eygetértek az előttem íróval a bordás krokodilnak jobb a védelme a páncélok miatt és a fegyverei is veszélyesebbek.Emellett a fehér cápa csak alulról tud támadni, mert csak ott gyenge a krokodil páncélja a cápa viszont mindenhol sebezhető.A krokodil harapásának az ereje tényleg nagyobb mint a fehér cápáé.Amúgymeg a fehér cápát teszi mindenki a legveszélyesebb állatnak ezt nem nagyon értem miért mert egy Édesvízi szirtcápa egyszerűebbek kedvéért Bikacápa eltud bánni egy nagy fehérrel.
2012. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Sandzor válasza:
92%
Nem írom le a cápákat, mert tényleg nagyszerű és szép állatok...de korántsem olyan veszélyesek, mint például egy krokodil vagy egy nagymacska...A krokodil egy evőgép,bár sokáig eltud lenni étel nélkül amit letud nyelni az lenyeli vagy széttépi .Elefántot is támadt már meg krokodil.A fehér cápáról kialakított kép pedig tudományosan cáfolható.A kardszárnyú delfin / Orca köztudottan cápa evő méghozzá fehér cápát is zsákmányol.Nem írom le tényleg erős,nagy és kiváló ragadozó.de elvan túlozva...Egy krokodil vagy egy oroszlán na ők az emberevők...
2012. okt. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 koko11 válasza:
92%
szerintem krokodil mert annak van a legnagyobb harapása nagyobb is és páncélja is van
2013. máj. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

attól függ melyik harap hamarabb és hova

de a cápa gyorsabb ugyhogy ha a krokodil nem a feje mögött kapná el a cápát nem sok esélye lenne

2013. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 koko11 válasza:
69%
A cápa nagyobb de a krokodil jobban szorít és erősebbet is harap.
2013. szept. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!