Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen hernyó ez, melyik...

Milyen hernyó ez, melyik lepkének a hernyója?

Figyelt kérdés

Tölgyfánk tövét rágják ezek a hernyók, és fogalmam sincs, mi a nevük, egyáltalán miért rágják. A képet egy blogon találtam, de választ már nem. Amelyik hernyóval először találkoztam, az bő 10cm hosszú.

[link]


2011. okt. 1. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Beírtam Googlebe azt, hogy tölgyfa kártevő hernyó, ezen a fórumon a befőttesüveges képen szerintem ugyanaz látható: [link]
2011. okt. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem jól kerestem... Hát igen, az interneten tényleg minden fent van, csak jól keresni :). Köszi szépen, megvan a tettes. Idézem a fórumról azt, amit egy másik fórumról idéztek (hehe)...

"Ez a fűzfarontó lepke hernyója , sajnos igen kártékony, jó nagy járatokat rág a fákban ami így szép lassan elpusztul. Fűz, nyár, tölgy a kedvenc. Gyümölcsfából a mandula a kedvence." Továbbá ismert nagy farontólepkeként is.

A választ köszönöm, kérdésem innentől megválaszolt.

2011. okt. 1. 12:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen fűzfarontó lepke hernyója, mi a múltkor egy jó 10cm-es példányt találtunk (és jó nagyot tud harapni).
2011. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
szilvásbuktát, mert azt szeretem.
2011. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!