Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Tigris VS oroszlán. Melyik...

Tigris VS oroszlán. Melyik győzne?

Figyelt kérdés
chuck Norrist és Bear Girlst kizárták a versenyből, tehát ők nem.
2011. okt. 15. 21:44
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
71%

A Discovery Chanellen volt régebben a Fenevadak párviadala című sorozat, amelynek egyik része az afrikai oroszlán és a bengáli tigris feltételezett, virtuális síkon megjelenített összecsapását elemezte. A korábbi hozzászólásom elemei ebből a fenti dokumentumfilmből valók. Egy ereje teljében lévő, fiatal, 240 kg-os oroszlán és 260 kg-os bengáli tigris feltételezett összecsapásából a nagyobb tapasztalata miatt a film az oroszlánt hozta ki győztesnek. Engem a film meggyőzött. Ha a természetes közegükből kiemelnénk a két állatfajta kb. azonos feltételekkel (életkor, nem, súly) rendelkező egyedeit, akkor szerintem is nagyobb %-ban az oroszlán nyerne. A szibériai tigrissel való összehasonlításra nem tért ki a film. Csak feltételezem, hogy a kb. 40 kg-os súlytöbbletet az oroszlán nagyobb tapasztalata ennél már nem tudná kiegyenlíteni.

Valóban olvasni arról, hogy a szibériai tigris képes elejteni kisebb medvéket. Ehhez hozzátenném, hogy lesből támadva és nem nyílt küzdelemben. Mert szerintem a szibériai tigris sem tudna nyílt küzdelemben legyőzni egy 500 kg-os medvét. 300-400 kg-ig valószínű, hogy igen. A 650-750 kg súlyú grizzly, kodak és jegesmedvék ellen persze semmi esélye sincs. A Fenevadak párviadala sorozatban egyébként a szibériai tigris és a grizzly feltételezett párharcáról is van egy rész. A 670 kg-os medve ellen semmi esélye a 280 kg-os tigrisnek.

Csak hozzáteszem még azt, hogy ha a fenti állatok nem a természetes környezetükben csapnának össze, hanem pl. állatkertben, akkor már egyértelműen az oroszlán és a tigris között a súly és erőkülönbség miatt a tigris van előnyben.

Én így gondolom, a Fenevadak párviadala című sorozat dok.filmje(i) alapján.

2015. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
52%
javatok: kodiak-medve
2015. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
69%

Tudod ezek a műsorok fikciók. Ugyanúgy, mint amikor összerakják pl. Attilát és Nagy Sándort, vagy a hoplitát és a keresztes lovagot. Fikció és elmélet az amerikai nézőközönség számára.


Butaság olyat állítani, hogy az oroszlánnak nagyobb a harci tapasztalata, mint a tigrisnek. Ugyanúgy nagyvadakra vadásznak. A nagy különbség inkább abban rejlik, hogy míg a tigris egyedül vadászik, az oroszlánok falkában. A hím oroszlánok pedig nagyon-nagyon ritkán vadásznak, inkább csak a nőstények által elejtett állatból esznek.


Nem is állítottam olyat, hogy grizzly, kodiak vagy jegesmedve ellen nyerne a tigris. Bár ha lesből támadna, szerintem nyerne és szerény véleményem szerint szemtől-szemben is kétséges a kimenetel. A medvék nagy tömegében arányaiban jóval kevesebb az izomzat és több a zsír, mint a macskaféléknél.

2015. febr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
62%

Maradjunk annyiban, hogy egyetlen macskaféle ragadozónak sincsen esélye 500-tól 800 kg súlyig medvék ellen. A medvék hatalmas erejéről itt is olvashatsz:

[link]

A hím oroszlánok a természetben életük első 4 évét elsősorban az egymás elleni harcokkal, másodsorban zsákmányállatok elejtésével töltik. Mindezt azért, hogy a családos életformában kiharcolják maguknak a domináns, vezető hím szerepét. A tigrisnél ez azért nincs így, mert nem családosan élnek, hanem magányosan. Ezért nem fontos náluk az, hogy kifejlődjön a domináns vezető szerepre törekvés. Az anyatigris évek alatt megtanítja a kistigriseket a vadászatra, ennyi. Az oroszlánnál ennél is nagyobb a tét... Ha ezek után nem érted, akkor passz.

2015. febr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
78%

Azt viszont pont egy általad felhozott műsorhoz hasonló dokumentumfilmben vázolták fel, hogy a vadállatok között a tigris ütése a legerősebb, erősebb mint a jegesmedvéé. 1:1


A hím tigrisek ugyanazt csinálják, mint a hím oroszlánok. Járják a területeket és próbálják elvenni más hím tigrisektől. 1:1

2015. febr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
60%

Hogy a tigris ütése erősebb lenne a jegesmedve ütésénél? :) Talán hallottál már arról, hogy egy kifejlett jegesmedve akár 80-100 cm-es jégréteget képes szétzúzni maga alatt zsákmányszerzés céljából! Ez félelmetes erőt jelent! Ehhez képest bármelyik nagymacska egy aranyos kis cicucska.

Az oroszlán párviadalok egyébként megvalósultak 2000 évvel ezelőtt a római arénákban:

[link]

"Az ókori Róma uralkodók berber oroszlánokat használtak a kegyetlen cirkuszi viadalokhoz, például tigrisek ellen, ahol rendszerint a tigrisek maradtak alul."

Tehát a római arénákban rendszerint az oroszlánok győztek a tigrisek ellen. A berber oroszlán egyébként nem halt ki. Sok állatkertben vannak egyedei. Projekt létezik a DNS állományuk végleges megmentésére és az Atlasz-hegységbe való visszatelepítésükre. A hagyományos oroszlánnál 10-20 kg-mal súlyosabbak. 230-270 kg-ig van a súlyuk.

2015. febr. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
52%

Maga az ütés ereje. De itt nem is a medve a lényeg. Egyértelmű, hogy fizikailag a medvék erősebbek és nagyobb arányban nyernének, a tigrisnek akkor lenne esélye, ha torkon ragadja valahogy.


Az oroszlán tigris párharcról volt szó. Én továbbra is azt a véleményt tartom, hogy a tigris brutálisabb, fizikailag erősebb, ruganyosabb, nagyobb izomtömeggel rendelkezik, egyedül vadászik le olyan méretű állatokat, mint az oroszlán falkában. És akkor ott van a szibériai alfaj, ami meg egyértelműen a legnagyobb macskaféle és jócskán nagyobb bármilyen oroszlánnál. Ennek ellenére természetesen egyedfüggő a dolog, tehát van olyan oroszlán, ami győzne tigris ellen.


Azért az is jelent valamit, hogy az ázsiai oroszlán (ami afrikai oroszlán méretű) nem nagyon tudott érvényesülni a tigrisek mellett és erősen visszaszorult az állománya már azelőtt, hogy az emberek elkezdték őket kiirtani.


Zárjuk le itt a vitát. Te az oroszlánt látod győztesnek, én a tigrist. Elfogadom a véleményed, csupán nem értek vele egyet.

2015. febr. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
89%
Nőstény Oroszlánnál jóval nagyobb egy him szibériai Tigris , a Nagy him oroszlánnál már nem, esetleg hosszabb 30 centivel meg 30-40 kg, de termetre kb egál sőt a sörénye miatt még a Hím oroszlán tűnik nagyobbnak ha egymás mellett vannak (youtube) csak hosszabb a tigris,mind a kettő erős nagymacska , ki tudja melyik nyerne?? hol ez hol az , erő kb egál, Régen az arénákban verekedtettek tigriseket oroszlánokat(berber) ott nagyrészt az oroszlánok nyertek , de az a faj már kihalt azt hiszem azok voltak ugyanakkorák mint a szibériai tigrisek méretre.. Tigris nagyon erős , de a him oroszlán is , hiszen a genetikájába is benne van az erő meg a növekedés, ha pároztatunk egy tigrist meg egy oroszlánt ha him tigris meg nőstény oroszlánt pároztatnak az kis satnya lesz, ha him oroszlán lány tigris, egy baromi nagy nagymacska lesz belőle 400-500 kg és 3,6 m.. ha mégis azt kellene mondanom melyik nyerne hát nem tudom, a him oroszlánt védené a nagy sörénye azt cincálná a tigris nem tudom rá e bírna fogni, nem tom szerintem megölni nem bírnák egymást az egyik feladná és elszaladna megfutamodna.. érdekes lenne kíváncsi lennék megnézném, de határozottan kijelenteni hogy tuti ez nyerne vagy az nem lehet mert mind a 2 nagymacska baromi erős.
2016. febr. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim válasza:
100%
Mint azt már írták előttem, a tigris egy ragadozó, aki lesből támadva pillanatok alatt végez az áldozatával, mégpedig majdnem minden esetben szinte azonnal a az áldozata nyakát próbálja elkapni, megragadni. Ezzel szemben a him oroszlánok kicsi koruktól a domináns szerepet próbálják elsajátítani. A két ragadozó közül azonos súlycsoportban szinte biztosan az oroszlán győzedelmeskedne, hogy miért? A tigris valószínűleg dominánsan viselkedne a harc elején, gyorsan el akarná intézni ellenfelét, kihasználva mozgékonyabb, rugalmasabb testét, szinte egyből próbálná megragadni ellenfele nyakát, ez azonban a him oroszlán vastak sörényétől kivitelezhetetlen, ezután a tigris valószínüleg visszavonul, majd ujra es ujra megpóbálja elkapni az oroszlán nyakát, mint azt tudjuk, hiába. A kevésbé ügyes vadász hímoroszlan sokkal inkább harca termettebb, és bizony nem hagyná abba a tigrissel folytatott harcot. Én a pénzemet az oroszlánra tennem, persze mind2 nagymacskát elismerem. A szibériai tigrissel már más a helyzet, hiszen hosszabb (ugyanakkor alacsonyabb, hosszúkás testfelépítésű) es akár 50 kg-al is nehezebb. (Ennek persze nagy százaléka zsír) Egy kifejlett afrikai hímoroszlan es egy kifejlett szibériai tigris között kiszámíthatatlan lenne a harc vége, de elobbi érveimet figyelembe véve még itt is inkabb az oroszlánt vélem eselyesebb befutónak. Végezetül egy video, hogy megertsetek miről is írtam pár sort.
2016. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim válasza:
79%
2016. jún. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!