Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vadászat az állatkínzás?

A vadászat az állatkínzás?

Figyelt kérdés

2012. febr. 6. 16:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
Ja és: nincs semmi álszent a hozzáállásodban, nagyon is őszinte és normális.
2012. febr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 bubobubo ***** válasza:
42%

Én vadász vagyok és csak nevetek a sok hülyeségen amit összehordotok.

Kezdjük az elején először is hogy mi is a különbség a hobbivadász és a hivatásos vadász között. A hivatásos vadászt azért fizetik hogy járja a területet etesse a vadat figyelje hogy mi merre mozog hogy a hobbivadász nyugodtan tudjon vadászni. Ergó én mint hobbivadász fizetem a hivatásos vadászt a takarmányt amit eletet a terület bérletet és a vadászati engedélyt magát azért hogy kimehessek és nyugodtan vadászhassak a lelőtt állatot meg utána nem tarthatom meg hanem kötelezően le kell adni a vadhúsfeldolgozónak (vagy megveszem saját használatra)akik szarért húgyért megveszik és azt több százszoros áron a boltokban eladják. Azok akik meg nem tudnak vadászni azok meg drága pénzért megveszik. Tehát én mindenért külön fizetek hogy a ,,köz" nyugodtan ehessen vadhúst.

Akkor a másik dolog amit nem igazán korrekten értelmeztek. El kell fogadni hogy az emberiséghez a kezdetek kezdete óta hozzátartozik a vadászat ha nem így lenne akkor az emberiség rég kipusztult volna. De hozzá tartozik és minden emberben benne él a zsákmányolás az elejtés iránti vágy csak sokkban elég mélyen szunnyad... De akikben él ez azt igenis hajtja űzi és egy ,,átlag" ember fel se tudja fogni ezt az egészet.

2012. febr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 bubobubo ***** válasza:
48%

Ugyanis a vadászat nem a gyilkolásról szól az csak a lezárása. Sokkal fontosabb az az út mialatt eljutsz a lövés pillanatáig. Az hogy jársz ki naponta nézed a nyomait hordod a takarmányt a vizet próbálod kiismerni a vadat gyakran hónapokig jársz egy vadra hogy végre zsákmányul ejthesd. Rengeteg időt pénzt áldozol rá és sok mindent feladsz érte nem mész el bulizni hanem kint fagyoskodsz a lesen csak hogy megláthasd és adott esetben elejthesd. De például én is hagytam már elmenni vadat ami után hónapokig jártam mert olyan gyönyörű idilli volt a pillanat hogy nem volt szívem megzavarni.

Sajnos kevés ember van aki érti azt amit most leírok. De ha valaki belecsöppen ebbe a csodálatos világba az örökre benne marad. ,,A vadászat vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás."

2012. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
48%

Kedves utolsó, a te felfogásod is gusztustalan, már ne haragudj. Te teszel az állatnak szívességet, mert fagyoskodsz miatta és jársz utána, hogy utána megölhesd? Hát ez röhej.


Nekem ne mondja senki, hogy az az egyetlen megoldás, hogy visszaállítsuk, amit elcsesztünk, azzal hogy leöldöklünk egy rakás ártatalan állatot. Ugyanúgy lehetne ivartalanítani őket, mint a kutyát vagy a macskát, csak persze ez pénzigényes.


Undorító állat az ember ..

2012. febr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim válasza:
61%
Én szeretem az állatokat és nem értek egyet a hóbort vadászattal.Ha az életben maradás a tét oké.De hobbiból egy anyát elválaszatni a kicsinyeitől az gusztustalan dolog.Én is megtenném azt azzal az emberrel.Ha látok egy embert szenvedni az engem nem hat meg.De egy állatot az már rosszul esik.Ezért minden hóbort vadász álllatkínzó!!
2012. febr. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
62%

Istenem de hülyék vagytok, de most komolyan.


Ha a vadászat állatkínzás, akkor az összes ragadozót el kéne távolítani, mivel azok is vadásznak az állatokra.


Kedves mindenki. Miben különbözik az hogy egy állat vagy egy ember (aki szintén állat) vadászik le egy állatot? De most komolyan ne legyünk már ennyire sötétek.


Ha minden állat leölést állatkínzásnak fogjátok fel, akkor miért esztek húst? Miért tartotok otthon kutyát, macskát, halat, hörcsögöt stb-t otthon?


Komolyan ez a városi felfogás annyira undorító. Nem mellesleg kíváncsi lennék, hogy az itt hozzá szólók közül mennyien laknak városban.

2012. febr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim válasza:
100%

Úgy látom, senki nem érti a másikat. Mindenki a maga rögeszméját próbálja a másikkal elhitetni.

A szó második fele a kínzásra vonatkozik. Nem ártana elgondolkodni azon, hogy ez a szó mit jelent. Ha ebben megegyezés születik, akkor a vadász, meg az állatbarát vegetáriánus eszmék is egymás mellé állíthatók lesznek.

2012. febr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim válasza:
55%

Mindenféleképpen az. Hobbiból gyilkolnak. A meglőtt vad találatának eredménye kétséges.

Ezen felül a gazdája mellől kilőtt kutyát is meg tudják ideologizálni..

Én inkább a vadászokra vadásznék.

2012. febr. 12. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 wapo ***** válasza:
62%

Itt már nem is az állatkinzásról folyik a szó, hanem a vadászat-nemvadászat kérdéséről.

Aki az otthon tartott csirkét, kacsát, nyulat, birkát, kecskét, disznót, marhát (bocs ha kihagytam valamit) levágja és megeszi az állatkínzó? Valahogy el kell pusztítani, mert ugye élve nem ehetjük meg. Ezeknek a dolgoknak évezredes hagyománya van.Amióta az emberek tartanak állatot azóta azokat leölik és megeszik.A leölés módja változhat, de a lényeg mindig egy éles-hegyes vastárgyon van. Még nem hallottam olyat, hogy valaki a csirkék halálra untatásával próbálkozott volna :). Az utóbbi időben kezdenek többet foglalkozni az állatvédelemmel, mióta az emberek nagy része a húst csak mint előre csomagolt vöröses színű masszát ismeri, és nem tudja elképezni arról a 2kg valamiről amit a tescoban megvesz, hogy az a sertés pontosan fejik részéből származik.És nem gondol bele(nem akar), hogy hogy is került az asztalára.

A vadászatról meg annyit, hogy a civilizált ember elsőnek a ragadozókat irtotta ki. Többek között ezért is lehet háborítatlanul túrázni, gyönyörködni Európa erdejeiben, hegyeiben. (medve,farkas,hiúz,vadmacska)már nem vagy csak elvétve fordul elő.És az is kerüli az embert. De ezzel a növényevők természetes ellenségei eltűntek.Az embernek kell a szaporulatot kordában tartani.És mivel a vadállatoknál mindennemű szexuális felvilágosítás és fogamzásszabályozás csődöt mondott (nem hajlandók gumit használni a piszkok, és a tablettát sem szedik rendszeresen, ráadásul párosodnak mint a nyulak.:)) így minden évben van túlszaporulat ami veszélyezteti mind a faj életképességét, mind a mezőgazdasági területeket. És ha már van mit kilőni, miért ne lőjék ki azok akiknek ez örömet okoz.(Addig se egymást lövik.)

Ha elfogadjuk, hogy sokféle ember van akkor el kell fogadnunk, hogy sokféleképpen éljük ki a hajlamainkat.Amíg ez a másik embert nem bántja addig hagyni kell.

2012. febr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 sasmaskara ***** válasza:
100%

Mindenkinél van igazság abban amit mond, de az ember utolsó minősíthetetlen, ipari nyereségszerű viselkedését, bűnét az állatokkal szemben semmi nem mossa le. Nyilván az ember ősidők óta vadászik mint az állatok. Ragadozó.Csak nem mindegy hogy !

Az emberek nagy többsége csak elengedi a füle mellett hogy:

- Ja persze meg álatvédők, meg mentsük meg a bálnákat stb. ,de fogalmuk sincs hogy mi megy itt a világon állatkínzás terén hétköznapi rendszerességgel. És minden rendben van.

Fogalmuk sincs az embereknek a fájdalomról,kínról, mert elkényelmesedett steril világukon nem látnak tovább, hogy mi megy a "kiszolgálósávban"! Mivel vagyunk mi többek, és érdemesebbek az állatoknál ?? Mi az a jog ami megengedi hogy így bánjunk az állatokkal kedvünkre ? Pedig nem mi voltunk itt előbb ! Nem a mienk a Föld, mi is csak ugyanolyan lakók vagyunk ! Nem többek . A csak saját magukkal foglalkozó emberek beleképzelték-e már magukat akár csak egy órára is az állatok bőrébe ? Kétlem,

mert akkor nem lenne ilyen.Érzéketlenek robotok vagyunk ha a saját érdekeinkről van szó. Tudnám ajánlani minden

embernek aki szembe mer nézni a saját fajának a gusztustalan viselkedésével ami itt zajlik,ezt a filmet

ami 1.5 órában mutat be olyan megrázó képeket,

amiket nem látni mindennap, pedig mindennap megtörténik.


Earthlings - Földlakók (google keresőbe beírva egyből kidobla a teljes filmet)


Szebben is viselkedhetnénk.........................

2012. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!