Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Találtunk egy vak vaddisznót,...

Találtunk egy vak vaddisznót, még nagyon picike! Mit adjunk neki enni és milyen sűrűn kell?

Figyelt kérdés

2012. jún. 21. 18:28
1 2 3
 21/27 mustafa33 ***** válasza:
100%
Sztem nyugodtan jelentsd be a vadászgazdának, hogy nem más jelentsen fel, mond el neki a körülményeket és a vakság tényét, úgy sem való vakon a természetbe. Kérd hogy hagyják, felneveled. Meghagyják neked.
2012. jún. 24. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Szerintem nem én kezdtem bunkó lenni,ilyen emberek inkább tartsák meg maguknak a válaszaikat !!!Amúgy lassan 12 éve falun lakok.Sokan befogadtak már vadállatot ,csak nem mindenki azért ,mert vak .Néha elgondolkodhatnál miket írsz.Mond már meg vak vaddisznót hogyan gyógyítanak meg ?Te biztos orvos vagy és ezt is kifejlesztetted már ?Sokan úgy gondolkodnak ,hogy inkább lepuffantják ,mert úgysem élné túl ,meg a szenvedne duma...
2012. jún. 24. 12:27
 23/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többiek válaszát ma van 4napja nálunk ,tehén tejbe áztatott kenyeret eszik,de tegnap elkezdte rágcsálni a füvet,van egy kis kifutója.Úgy tűnik boldog :)
2012. jún. 24. 12:30
 24/27 anonim ***** válasza:
Nem írtam, hogy meggyógyítják. Vakon is meg tud élni... Sajnálom a csöppséget. Mindegy, légy boldog, szia.
2012. jún. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 erzsebet.molnar válasza:
szia! akik azt hiszik, hogy a vadőrök az ilyen állatkákat begyűjtik, nevelgetik, gyógyítgatják és visszaengedik a vadonba, azok nyilván azok, akik szerint a gyerekkori kiskutyájuk nem pusztult el, hanem egy kiskedvenc-farmon éldegél azóta is. a vadőr nem fog vele sokáig variálni, elhiheted. sőt, ha pl. kocát lőnek véletlen, vagy baleset éri, aminek épp malacai vannak (egyébként akkor tilos lelőni), akkor a kismalacokat is lelövik, mert úgysem maradnának meg. ha most visszaengednéd, nem élné túl, mert nem önellátó, és, ha valamilyen csoda folytán az anyja közelébe kerülne, a szagod miatt egyből kinyírná. szoktak vidéken vadakat nevelgetni, de nem mindig van happy end. a vadőrnek egyébként tuti van ismerőse, aki befogad néha őzikét, szarvast, hobbiból, aztán vagy visszaengedi, vagy megszökik, vagy támadólag, rombolóként lép fel... ha van időd, akkor nevelgessed. ha megvadul, úgyis tudod, mi lesz a vége. de állatorvossal nézesd meg, mert a vaddisznóknak elég durva betegségei lehetnek (sertéspestis, paraziták, trichinellózis), amik rád is veszélyesek.
2012. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 erzsebet.molnar válasza:
ja, azt elfelejtettem, hogy van egy vaddisznó-vonal, +36 20 215 6995, ezen lehet érdeklődni vaddisznós kérdésekben.
2012. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek ,a malac jól van csak vak
2012. jún. 25. 19:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!