Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehet otthon gepárdot tartani?

Lehet otthon gepárdot tartani?

Figyelt kérdés
ha igen hány évesen kell elhozni
2012. júl. 18. 23:42
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

-Ricsiiii, vegyél nekem is egy kis gepárdot!

- Emo, ne visíts, megkapod

2013. júl. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
62%

Megfelelő engedélyel és mostmár csippel lehet tartani, nekem volt gepárdom itt Magyarországon, kislány volt, Lizának hívtam, de pár éve elpusztult majdnem 20 évig volt velem...

Iszonyat ragaszkodó állat, rám és élettársamra sosem támadt, viszont egy rokonom sem jöhetett be a kapun!

A tartásához szükséges egy hatalmas kifutó, akár egy rét amit naponta 1-2órára igénybe vehetsz! Napi 8-10 kiló húst eszik minimum tehát ezt úgy tudod megfizetni ha saját háztájit nevelsz (nekem így volt), vagy iszonyat gazdag vagy! Nagyon sok törődést igényel napi 16 óra minimum, kb 30 m2es kenel sem árt szigorúan vasból szintén vas tetővel! Gyerekek közelében nem lehet! Ez nem kutya vagy macska, akkor érdemes beszerezni mikor még neked kell etetned cumisüvegből, akkor hozzádnő nagyon! Nem ajánlom ha nem vagy türelmes! Egyébként kb 3-5millió egy kölyköt beszerezni legálisan! És lehet!!!!


A sok idiotára itt ne is figyelj, szerintem gondold át nagyon h kéne biztosan, másnál mindig szép!

2013. aug. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
55%
Te hány éves vagy ??? mert szerintem te azt hiszed hogy a gepárd csak egy kis aranyos cicuska, de nem tudom hogy gondoltad azt hogy te most egy vadmacskát akarsz tartani, ami akkora mint a lakásotok fele!!! Nem tudom hol élsz te!! Meg ez is! A gepárd nem kiskutya, hogy csak úgy tenyésztőtől elhozod!!
2013. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
nem, mert meg esz
2014. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim válasza:

Én bálnát tartok a kerti tóban, gepárdot otthon azt majd jó megeszi a fél falut. Amúgy olyan halottam hogy nálunk a faluban valaki látott egy tigrist nem tőled szökött el??


XD

2014. aug. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim válasza:

A sok lelki nyomorék....

Mint pl az előttem válaszoló, csak osztják az észt de utána sem néznek a dolognak csak "megesz" meg "Én leopárdoroszlán teknőst akarok tartani". Komolyan mondom szánalmasak vagytok!

Itt a veszélyes állatok tartásáról szóló kormányrendelet:

[link]

2014. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Én sem értem miért válaszolnak olyanok akiknek fogalmuk sincs az egészről, csak rávágják hogy nem lehet mert az a logikus...

Lehet gepádot tartani, sőt tigrist is. Máriagyűdön van egy férfi akinek már évek óta van tigrise. Engedély, hozzáértés (az engedély ebből következik) nagy birtok, gondozó és sok millió kell hozzá. Felesleges elviccelni, mert valóban lehet tartani, csak megfelelő körülményeket kell hozzá biztosítani.

2016. dec. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

[link]


Pontosabban két tigrisük és egy oroszlánuk van, még a gyerekek is lovagoltak rajtuk.

2016. dec. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 Krisztina2005 válasza:
Ha akarsz tartani gepárdot meny el dubai-ba én is ott élek bár az a különbség hogy nekem tigrisem van nem egyszerű visszont még egyszer se harapot meg szóval nincs veszély.
2017. szept. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim válasza:

Lehet tartani, minden csak pénz kérdése!

Sőt !!!

Sajnálatos módon az orvvadászat is nagyon megy.

Egyik ismerősöm nappalijában díszeleg egy szegény kitömött gepárd és egy pávián. :-(

Büszkélkedett vele, hogy ő lőtte.

Abszolut nem értek egyet vele ( még mielőtt hideget-meleget kapok).

Én az ő helyében egy pici kölyköt hoztam volna, mert a gepárd az egyetlen olyan vadmacska amelyik nagyon megszelídíthető.

Pontosan ezért olyan nehéz őket vissza szoktatni a vadonba,a vad életmódra.

Olyannyira megszeretik az ember társaságát, hogy ha emberrel találkoznak, akkor ők jó szándékkal mennek az ember felé, viszont az ember meg csak a vadmacskát látja ( nem azt, hogy ez egy emberek által felnevelt gepárd) és egyből kilövik. :-(

2019. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!