Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy vadőrnek mennyi a fizetése...

Egy vadőrnek mennyi a fizetése? Egyáltalán érdemes ezen a pályán menni, vagy a most dolgozó vadőrök csak azért dolgoznak ott mert szeretik a vadállatokat? Légyszi normál válaszokat

Figyelt kérdés
2012. júl. 28. 14:42
 1/6 anonim válasza:
Ha vadőr akarsz lenni ezek az utak lehetségesek: erdész technikus, vadgazda technikus, vadgazda mérnök. Általában erdész technikusokat alkalmaznak erre az állásra, mert ők értenek az erdészethez is, a vadgazdálkodáshoz is annyira amennyire kell, a fizetésük is kevesebb, mint egy mérnöknek. Elmehetsz vadásztársasághoz, vagy állami erdészethez. A szomorú igazság az, hogy a legtöbb helyen teljesen túlhajszolják az embert, a fizetés az olyan 70.000 - 100.000 vagy e fölött van egy kicsivel. Túl képzettség van a szakmában nagyon. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha nincs ismerősöd, akkor esélytelen jóformán az elhelyezkedés. Az állami erdészeteknél is elvárás a saját fegyver,kutya,kürt,terepjáró és egyéb felszerelés. Ha pedig nincs tapasztalatod, esélyed sincs. Tapasztalatot úgy szerezhetsz, ha elmész önkéntesként dolgozni, bár néha ez is kevés, nem működik. Ha van pénzed megcsinálod a vadászvizsgát és járhatsz vadászni, szerzel kutyát, kutyázni. Nem tudom jelent-e valamit, frissen végzett vadgazda mérnök vagyok. Összességében nem ajánlanám ezt a szakmát olyannak, akinek a felmenői, rokonai nem ezzel foglalkoznak. Hogy egy vadőri fizetésből vígan megélj (ha el tudsz helyezkedni egyáltalán) azt felejtsd el. Más, ha a szüleid tudnak támogatni anyagilag.
2012. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,és akkor nem tudsz véletlenül mondani olyan állást ami állatokkal foglalkozik?Például egy nemzetiparknál?Mert õszíntén szolva máshoz nem nagyon értek
2012. júl. 29. 10:49
 3/6 anonim válasza:
Nemzeti parknál még nehezebb elhelyezkedni, mert Magyarországon kevés van. Próbálkozz állatkertbe, illetve én most azon gondolkozok, hogy ha nem találok munkát, akkor bepróbálkozok állatorvosnál, mint asszisztens. Van ilyen okj-s képzés is. Hasonló cipőben járok mint te. Gondolkodtam kutyakiképzőben is, vagy kutyakozmetikus esetleg ezeket ötvözve, csak ezek az okj-s képzések se olcsók. elmehetsz állattartó telepre is, bár azokat én utálom, ott inkább csak szenvednek az állatok.
2012. júl. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Állatkertre én is gondoltam de mint másodállás,a kutya kozmetikát meg nem tartom jó munkának mert mi értelme van hogy eggy állatot kicicomáznak,de azért köszi és sok szerencsét
2012. júl. 30. 12:40
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy az állatkertbe is OKJ-s vizsga kell?
2012. júl. 30. 12:42
 6/6 anonim válasza:

Van valami változás most 2016-ban a fent leírtakhoz képest?

Régóta érdekelne engem is, egy teljesen más szakmáról váltanék rá felnőttképzésben, és ha mondjuk belevágok Mátrafüreden, megcsinálom 2év alatt mennyi esélyem van dolgozni benne? A felszerelés, terepjáró nem jelent gondot.

2016. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!