Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Találtam egy pici sünit, és...

Találtam egy pici sünit, és nem tudom, hogy mennyi idős lehet?

Figyelt kérdés

2012. szept. 24. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
A sün évente kétszer ellik, a második általában augusztusban van. A kis sünöknek kéthetes korukban nyílik ki a szemük.
2012. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem vidd be egy állatkertbe :) ott biztosan jó helye lesz...sok sünit elütnek mostanság szóval én biztosan nem hagynám kint és megtartani se tartanám mert nem az a természetes közege :)
2012. szept. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
betettem egy dobozba. Neki már nyitva van a szeme. Kb 12-15 centi a teljes hossza
2012. szept. 24. 21:41
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

szia!


Tedd vissza oda, ahol találtad! Az anyja eteti! Nálunk sok süncsalád nőtt már fel, de még soha nem vettem el őket az anyjuktól.

2012. szept. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
istenem, hogy minek beszélsz ilyen hülyeséget. Mivel a sünik október és november között téli álomra mennek, ezért nem eteti a kis sünijüket. Ha egy süni súlya nem éri el az 50 dkg-t, akkor nem éli túl a téli álmot, ezért át kell teleltetni. Ennek a süninek a súlya 10 dkg. Tehát ha van anyja, ha nincs anyja, akkor is meghal egy hónapon belül, ha én nem szedem fel. Mellesleg a mi kertünkben is van három nagy süni.
2012. szept. 25. 18:41
 6/9 anonim válasza:

Én mindenképpen megérdeklődném, akár álatkertben is, hogy szakszerűen, hogyan kell gondját viselni, és mivel kellene eteni, ha eszik önálóan.Lehet, hogy meleg lakásban nem vonulna téli álomra, és bepótolná a lemaradást az evésben.


Én azt vettem észre, hogy a kutyánk kajáját meg szokták dézsmálni a sünök, mivel ott maradt a kicsi ék alakú pofiuk lenyomata a főzelékben, amit a kutya kapott.Tettem oda pici almadarabokat, meg hasonlót,de azt nem bántották.


Ellenben a krumplifőzelék,babfőzelék mindíg felkeltette az érdeklődésüket.


Nálunk is van egy család, valahol hátul a kertben.Nyáron szoktak sétálgatni.Nem egyszer észrevettük az udvaron ülve, hogy jött a nagy, gondolom az anya, mögötte pedig két három kicsi.Megáltak a kutya tányérjánál 8-10 percre, majd tovább vonultak.Fedlejthetetlen élmény.

2012. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hát, ebben a téli álomban nem vagyok biztos....

Nélunk itt, Kápomegyeren iszonyat sok süni van, ösz végén jönnek elő, aztán itt vannak sokáig.. de lehet, hogy ők már urbanizált sünök, és nem alsznak téli álmot.. mindenesetre az biztps, hogy ha kimegy a barátnőm az erdő mellett az erkélyére, millió sün grasszál arrafelé....

2012. szept. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. közben az volt, hogy először elvittem az állatorvosomhoz, aztán beszéltem egy állatkerti gondozóval, aztán végül bevittem az állatkertbe. Nálunk a sünik a kertben amúgy macskakaját esznek, mégpedig jó sokat, és jó dagi is mindegyik. Viszont ennek a picikének a széklete megváltozott a macskakajától, aztán kihányta a tojást. Meg az történt, hogy a dobozkájának az oldalán volt egy peroráció, amit kinyomott, és a lyukon keresztül kipottyant, kb 1 métert zuhant. És történt valami a jobb hátsó lábával. Ezek miatt adtam be az állatkertbe. Azt mondták, hogy nem úgy tűnik, mintha valami baja lenne, de most egyelőre azért ott van. Talán rendbe teszik a kajálását. Viszont van rá lehetőségem, hogy visszakapjam. Mondták, hogy ha akarom, visszaadják. Akár most, akár később.
2012. szept. 29. 01:35
 9/9 anonim válasza:
Nem tudod, hogy mennyi idős lehet.
2012. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!