Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Valami nagy pusztítást végzett...

Valami nagy pusztítást végzett a baromfi udvaromban.4 tyúkom fejét és nyakát lerágta. De nem bontotta fel. Csak az egyiket. Mi lehetett ez a pusztulat?

Figyelt kérdés
2012. okt. 26. 11:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Róka az biztos nem! A róka az a többi mozgó és élő tyúkot is kinyírta volna! Szerintem is nyest vagy görény általában ezek rágják le fejüket a többi testrészüket ott hagyják. Ha nem tudsz nagyon mitcsinálni még itt van a fagyálló is. Mondjuk egy kicsit durva, nekem anno nappal 25 db tyúkomat ölt meg. (nyest) Akkor tiszta ideg voltam a sírás körül voltam, ilyenkor gondolom az ember nem nagyon akarja megkímélni az életét.
2012. okt. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Á, a fagyállóval ne is vesződj, én próbáltam amikor valami állat garázdálkodott itt a padláson és semmi sem akart beválni. Csak bizonyos fajta fagyálló jó (hirtelen nem tudom fejből melyik anyag, de a legtöbbet sajnos már épp a másikból készítik és a fagyállóban már vízzel el van keverve az az anyag), és attól sem rögtön pusztul el, hanem folyamatosan mérgezni kell és ha jól emlékszem, idővel a veséi (majd a többi szerve) beadják a kulcsot.

Ráadásul csak kb. akkor hatna ha a tyúkok vérét helyettesítenéd vele. :) Mert ha kiteszed tálba nem issza meg. Esetleg ha tojásba fecskendezed, de nekem azt is otthagyta, pedig még az emberszagot is közömbösítettem rajta.

Nem kötekedni akartam, sőt kifejezetten érdekelne, hogy az előttem szóló pontosan mire gondolt. Hogyan hatásos a fagyálló?

2012. okt. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
Folyamatosan tojásba fecskendezve amennyit elbír a tojás. Mondjuk elfogy egy pár db tojás az is igaz.
2012. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Élvefogó... talán... De nem sok sikerrel jársz, ha az nyest.

Okosabb mint azt hinnéd :)

2012. okt. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Nálunk tavaly a faluban szinte az összes háznál kiirtotta valami a baromfikat ugyanilyen fejlerágós módszerrel. Róka kizárt, mert zárt ólban is kivégezte a tyúkokat. Nyest, görény, vagy hasonló a tettes. Csak úgy lehet védekezni, ha a tyúkól résmentesen van kialakitva, reggel kiengedni a baromfit, este bezárni. Vagy éjjelre valami jó patkányozó foxi kutyát bezárni a tyúkudvarba. Tegnap a szomszédasszonyom azon siránkozott, hogy 7 db tyúkot és egy 6 kilós kakast nyirt ki ez a féreg. Most retteghetek én is! Kicsit furcsállom mondjuk, hogy egy 5 kilós kakas fejét le tudja rágni egy kicsi görény vagy nyest. Azért egy ilyen kakasban van erő, el sem tudom képzelni,hogy mit csinál fejlerágás közben.... semmit?! Bezzeg ha én akarom megfogni, akkor majd kiveri a szemem..... :)
2017. márc. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nálam pár napja az alábbi történt. Kerítéssel zárt a tyúkudvar, sajnos elfelejtettem bezárni az ólba a tyúkokat.Reggelre nagy pusztítás fogadott...:( Az áldozatok egy helyre voltak szépen kiterítve, a fejük és a nyakuk le volt rágva: 1 db 6 kilós kakas, 2 db 3 kilós tyúk, 2 db cochin kakas, és ami a legfurcsább, szőröstől-bőröstől eltűnt két felnőtt tyúk, és egy kis krédli kakas! (az egyik tyúknak a feje később előkerült...) A tyúkudvar tele volt tollal szanaszét, de az udvarból egyetlen szál toll sem vezetett kifelé, tehát el nem vitt semmit, helyben fogyasztott. Olyan nagy mennyiségű húst kellett annak a szemét állatnak megennie, hogy a kistestű ragadozók ki vannak zárva. Ki van zárva az is, hogy egyedül volt. A helyi vadászok szerint vagy aranysakálok voltak, akik párban vadásznak, vagy rókacsalád. Külön érdekesség, hogy négy túlélő maradt a nyitott ólban! Két év alatt egyetlen egyszer felejtettem el bezárni őket.....a mai napig bánt....
2018. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
sziasztok, nálam ma reggelre hasonló volt a helyzet, 4 tyúkot, 1 kakast, 1 némakacsát, es picinyét ölt meg vakami.Soha eddig ilyen nem történt, nyáron nem zártam be őket, hogy a kacsák tudjanak lubickolni a kis tavukba... mindnek el volt törve a nyakuk, a tarkójukon látszik sérülés sehol másol...talán menyét lehet?
2022. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!