Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Penészedés ellen van valami...

Pixelsoldier kérdése:

Penészedés ellen van valami hatásos szer?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Madárpókokat tartok és aki tart az tudja hogy nagy ellenség a penészedés. Létezik olyan szer amivel az élősködőket távol tartom és a póknak baja nem lesz? Nekem azt javasolták hogy a grapefuit kivonat erre a célra tökéletes de a patikában erről a tulajdonságáról nem hallottak.



2012. nov. 4. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen faj? A kelleténél többet ne párásíts, és figyelj arra, hogy megfelelően szellőzzön a terkó.

16/L

2012. nov. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
50 pókot tartok/nevelek. Talaj/üreg/fánlakót vegyesen. A szellőzés ok de a penész sok esetben kiüt. Néha olyan helyeken ahol elvileg nem kéne pl parafa.
2012. nov. 5. 00:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg én is ezzel a problémával küzdök:(, talajnak nekem nagyon bevált a tőzegmoha, a berendezési tárgyakat meg ki kell sütni vagy mikrózni(ha befér).A sütés nálam nem vált be, vagy nem hagytam bent elég időre, ma fogom újra megpróbálni, a nagyobb darabokat sütni a kisebbeket mikrózni . Ja és lehet baja a pókoknak:(.Vagy ászkákat szerezz be, felesznek minden szerves anyagot.

Ezen a linken olvasgass..:)

[link]

2012. nov. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A grapefruit mag kivonat az az atkák ellen jó ha jól tudom.


Nekem ez vált be: Mindegyik ajtó kivan támasztva egy kis fadarabbal, hogy lent a talaj jobban szellőzzön. Minden fát lelakkoztam színtelen matt lakkal, nem is látszik de nem penészedik semmi. A kajamaradékot mindig kiveszem de ez értelemszerű.


Pont most raktam be egy kókuszdió házat amit nem lakkoztam csak kimikróztam és már cserélhetem is az egészet mert elkezdett penészedni és ettől még büdös is lett, szóval többször biztos nem fogok próbálkozni ami fa és beakarom rakni hozzájuk azt lakkozni fogom.

2012. nov. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!