Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A 6 éves őzsutánk folyamatosan...

A 6 éves őzsutánk folyamatosan megtámad, csak engem . Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 11. 20:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Őzt tartotok?
2013. jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, van engedélyünk rá. Mozgástér is rendben van. Kórház, és vadkerti protekció is van. Szóval, igen , őzt tartunk. teljesen legálisan.
2013. jan. 11. 20:24
 3/16 anonim ***** válasza:

Csak meglepett, nem tudtam hogy ilyet is lehet:)

Lehet nem vagy szimpi az őznek, vagy támadásnak véli a közeledésedet. Ha tartasz tőle, azt is megérik.

2013. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha szabad megkérdeznem,milyen engedélyekkel tartasz õzet?És ezzek mennyibe kerülnek?Nem köztözködésbõl,csak ezek szerint lehet tartani.

De amúgy hány éves korától van nálatok?Mert lehet az is gond hogy nem nagyon ismer,és nem tudja eldönteni hogy ártasz e neki.

2013. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a legfiatalabb a családban és mással nem mer szívózni mert csak nálad érzi erősebbnek magát?
2013. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Salx Narval ***** válasza:
Mégis mit csinál, ha utolér, harap, rúg, öklel, gondolom ártalmatlan támadás ez a részéről.:D Talán az őzeknél is beválhat, ha kézből eteted és gyakrabban játszol, foglalkozol vele. Ha durvulni kezd, finoman, de határozottan mutasd meg neki, hogy te vagy az erősebb. Az is beválhat, hogy együtt foglalkoztok vele azzal, akire a leginkább hallgat és ő határozottan rászól, ha makrancoskodik a kisasszony. Arról már hallottam, hogy az egyébként szelíd bak, embernek támadt és ez nem is veszélytelen a szarvak miatt, ők általában a menstruáló nőket támadják meg. Ezek szerint, a suták is keménykednek.:D Minden esetre meg kell mutatni neki, hogy ki az úr a háznál és hol a helye a rangsorban. Szerencsés vagy, hogy őzet tarthatsz, remélem sikerül összebarátkoznotok.
2013. jan. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Meg futni, stb .. kb 2napos korátol van nálunk, nem tudom az árakat, csak annyi, hogy mivel vad, a magyar állam tulajdona, ezért kell rá papírt kérni, ami megvan. Összegeket nem tudom, nem én intéztem. de Én vagyok a legfiatalabb..
2013. jan. 13. 18:29
 8/16 hun04 ***** válasza:
22%
Azért támad mert nem normális otthon tartani őzet, emiatt tilos is. Most komolyan ki adott erre engedély? Érdekelne.
2013. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia !


Úgy tudom, az őzeknél ez természetes és nem fog javulni.Felnőtt, ivarérett és ennek megfelelően viselkedik. Ők érzik azokat a nemre jelemző szagokat, amiket mi nem. Ha fiú vagy, ellenfelet lát benned, ha lány, akkor pedig - bocsánat a kifejezésért- a nőstényt.Hallottam olyan esetet, amikor egy erdőben egy lányt felnyársalt egy őzbak, mert a lány éppen akkort menstruált és az őz ezt megérezte.Kérj szakembertől véleményt, nehogy bajba kerülj mert ez veszélyes is lehet!!

2013. jan. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Bocs, most látom, hogy sutáról irtál és nem bakról. Ebben az esetben lehet, hogy féltékeny, ha te is lány vagy.
2013. jan. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!