Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A borz erősebb mint a róka?

A borz erősebb mint a róka?

Figyelt kérdés

2013. márc. 17. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
a szaga erősebb
2013. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!


A kotorékból elzavarja a borz a rókát. Szerintem erősebb.

2013. márc. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
75%
Oly annyira erősebb a borz, hogy a róka kotorékot simán elfoglalja és továbbá ő él ott!
2013. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
arthur39: Én úgy tudom, hogy a róka nem erőszakkal füstöli ki a borzot, hanem a rumli amit a róka ott az üregben csinál az űzi ki. Attól még nem biztos, hogy erősebb is.
2013. márc. 17. 20:21
 5/9 anonim válasza:
100%
Na, ezt most nem egészen tudom értelmezni, rakd rendbe a mondatod.
2013. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt a borz erősebb-és ő a támadó is-igaz, a róka még túl fiatalnak tűnik. http://www.youtube.com/watch?v=zfZkuMfQdHU
2013. márc. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A borz akár mennyire furcsa, tiszta, igényes állat. A kotorék körül latrinákat ás, amibe piszkít. Az előttem válaszoló ezt szerette volna közölni. A róka nagy rendetlenséget hagyhat, a kotorék környéke tele lehet dögökkel.

Egyébként egy nagyobb kotorékban, várban együtt élhetnek a rókák és borzok, nem feltétlenül csak az egyik, csak a másik. Erősségre valószínűleg a borz erősebb, ez abban is megmutatkozik, ha a vadász kotorékozás céljából beküldi a kutyáját a lyukba, ha rosszul mérte fel a helyzetet és borz van a várban, az könnyen a kutya életébe is kerülhet.

2013. márc. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Granulátum ***** válasza:
100%
Valahol olvastam, hogy a borzot úgy tudja egy másik állat, mondjuk egy róka kiűzni, hogy körbevizeli a kotorékját, mivel a borz nagyon ad a tisztaságra és nem viseli el a szagot. Ilyen szempontból a róka az erősebb.
2013. márc. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

A borz az erősebb, ez egyértelmű. Sem kotorékkutya, sem róka nem tud szembeszállni nagy karmaival, méretével és dühével, ha sarokba szoritják. Nagy ritkaság, ha egy kotorékkutya ki tudja hozni a borzot, mert hát az nem róka, egy tapottat sem mozdul, nem kihajtható.

Egyébként egy tapasztalt vadász meg tudja állapitani helyesen a borzvárat (mert a borznak "vára" van, a rókának kotoréka), mégpedig az alapján, hogy a borz ragaszkodik a helyéhez, nem költözködik gyakran és vára bejárata előtt hosszú a bemenetel. A róka mindig beugrik valahogyan a kotorékába, mig a borz reggelente komótosan visszatér belé és este onnan nyugodtan kimászkál. Igy gyúr utat, mindig ugyanarra közlekedik. Mellesleg a járatok is nagyobbak, valamint , ahogy emlitették a rókánál sokkal tisztább az emlitett faj.

2013. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!