Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mennyire ritka az albínó...

Mennyire ritka az albínó törpesüni?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Tegnap láttam egyet az állatkereskedésben és meglepődtem, hogy milyen aktív volt. Eddig akárhányszor láttam sünit, mindig félénk volt és összehúzta magát, de ez úgy pörgött, hogy le se lehetett lőni. Felborogatta a házát meg minden, egy percre nem maradt nyugton. Akkor most a süni nem is egy félénk állat, hanem valójában ilyen? Miért volt ilyen pörgős ez a süni? Vagy ez csak azért volt, mert albínó volt?



2013. ápr. 24. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel házi kedvencről van szó és az ember tenyészti, szaporítja őket, így igen gyakori lehet az albínó típus. Egyébként odakint a természetben nem gyakori ami nem azt zárja ki, hogy nem születnek fehér sünik, hanem azt, hogy gyorsan el is pusztulnak a helytelen rejtőszín miatt.

Lényegében egy mutáción, az emberen és a divathóborton múlik, hogy a kereskedésekben milyen gyakori legyen az albínó törpesüni.

Nem hiszem, hogy az albínó tulajdonsága miatt lett volna olyan aktív. Nincs két egyforma természetű süni, mint ahogyan egyforma ember sem.

2013. ápr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Valószínűsítem, hogy speedet kevertek az ételébe...
2013. máj. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!