Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Valami lefolytja a baromfikat...

Valami lefolytja a baromfikat és elviszi a helyszínről mire lehet következtetni, hogy mi az?

Figyelt kérdés
elvitt 2 tyúkot és 1 kakast (sajnos viszonylag értékeseket) egy kacsának a szemét kinyomta/harapta a másiknak nyakát marta meg véresre és egy tyúkot megölt azt a helyszínen hagyta mert nagyobb volt és nem tudta elvonszolni. Nagyon segítene az aki mondana egy állatot és esetleg egy tanácsot az elkapására. Előre is köszönöm

#ragadozó megölte az állataimat
2013. máj. 10. 21:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Jelenleg 2 állat jutott az eszembe A nyest és a menyét.A nyest az elviszi ,de sokszor elhagyja a tyúkot és csak kedvtelésből öl.A menyét nem viszi el,inkább kiszívja a vérét
2013. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy róka lehet, mivel azok ügyesen be tudnak lopózni a kerítésekkel védett területekre is.


A róka csapda jó megoldás rá. De bármilyen más állatot elkap egyébként, ami belefér a csapdába.

[link]


Annyit kell tenned, hogy beteszel valami csalit, amire a kérdéses gyilkos odamegy, bele egyenesen a csapdába, az ajtó pedig magától lezárul. Ha sikeres a csapda, akkor úgyis kiderül, hogy mi pusztít nálad.

2013. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget, de szerintem nem róka mert semmi komolyabb vonszolási nyomot nem láttunk és tudtommal a rókanem tud jól palára mászni mert szerintem ott vitte el és meg egyszer ki is szaladtunk a rikácsolásra és nem láttunk hallotunk semmit és még hozzáteszem, hogy kis tyúkokat ragadt el 1.-nek. esetleg erre nem e tudtok valami más állatot ill. módszert, de amit eddig irtatok is hasznos volt.
2013. máj. 10. 21:18
 4/20 anonim ***** válasza:

nekem is a nyest és a menyét jutott eszembe...

vegyél olyan csapdát,mint amit linkeltek,tegyél bele egy döglött állatot ( a többit valahogy próbáld bezárni) és az elkapja... másnap reggelre megtudod mi az :) majd írj hogy mire jutottál.

2013. máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:

bármi is az,elkapja a csapda. lehet valami kis állat is,de inkább kapja el,mint hogy kipusztítson mindent.

2013. máj. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Patkány fogót (olyat ami olyan mint 1 egér fogó csak nagyobb és jobb persze...és nyers húst raktunk bele) az is jó? kettőt is kiraktunk egyenlőre semmi mozgás és még a baromfikat is átköltöztettük valami mást még esetleg tehetünk az éberségen kívül?
2013. máj. 10. 21:28
 7/20 anonim ***** válasza:
A csapda éjjel fog működni, mivel éjjel, amikor nincsen mozgás, akkor keresi fel a legtöbb állat a tyúkokat, amikor azok elülnek, és pihennek. Lehet az elkövető nyest, menyét, róka, vagy akár megtermett macska, vagy kutya is. A palán a róka tud mászni, vagy ha nem, akkor ugrk. Majd reggel reméljük észreveszed hogy mi volt a rejtélyes állat. Mindenképpen várjuk a választ! Bár ne aggódj, lehet nem fog elsőre belemenni, lehet hogy majd holnap éjjel visszatér
2013. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, ezért is hiányoltam, hogy nem írtad le, pontosan milyen területen tartod őket, mivel vannak körülvéve.


Én nem szeretem az olyan csapdákat, amik elpusztítják a ragadozót. Szerintem ha sikerül elkapni a tettest, akkor elég, ha messzire elviszitek, kiteszitek valahol, és jó eséllyel le van tudva a dolog.

2013. máj. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is, de sajnos az a 3 tyúk és a kakas nagyon a szívemhez volt nőve( kb mint 1 kutya) és nagyon bánt engem a dolog mert ilyen még nem történt erre fele szóval én sem szerettem volna megölni de most már sajnos nagyon haragszom rá...idézőjelesen és még azért is használunk ilyen fogót mert nem nincs más de itt most leírom a környezetet a kerítés drót a másik oldalon pala szerencsétlenségünkre pont melletünk van 1 üres telek + még a szomszédnak hátul már vagy 3 éve áll egyrakáson ott a fa és rekeszek, szóval elég rossz körülmények ahol most vannak ott fa kerítés és közel a házhoz tehát a rikácsolást halljuk most már és kutyátol kb 5 méterre taláható az új ól ( de a kutya sajnos kerítéssel el van választva az érintett területről mert a füvet frissen vetettük már harmadszorra)
2013. máj. 10. 21:50
 10/20 anonim ***** válasza:
Haragudhatsz, de ez a természet rendje. Mindenkinek meg kell élnie valahogy, és sajnos ők csak alkalmazkodnak az ember undorító tetteihez. A harag semmire nem kifogás.
2013. máj. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!