Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vaddisznó rátámad a sátorozókr...

Vaddisznó rátámad a sátorozókra este?

Figyelt kérdés
2013. jún. 15. 21:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

a londoni szarvas:

[link]

2013. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

és az anya szarvas aki védi a kicsinyét:

http://www.youtube.com/watch?v=J-HdsskLFww


bár itt másik állatra támad azért láthatod hogy a kertvárosban van bent, másrészt hogy nem ijjed meg attól ahogy a nő sikoltozni kezd...


másrészről az embernek is komoly sérüléseket tud okozni, nem csak azért mert erős a rugása, hanem azért is mert a patái vége hegyesek..

2013. jún. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 sadam87 ***** válasza:

"egy kicsinyeit védő koca nagyon agresszív tud lenni"

Erről én is hallottam, és biztos van olyan, amikor rátámad az emberre. Viszont nem rég, mikor kirándultam az erdőben, két vaddisznócsaládba is belefutottam (papa, mama, gyerekek), és egyik se támadt rám.

Főleg a második volt izgalmas. Már a város szélén voltam, kb. 50 méterre a házaktól. Az egyik oldalon vasúti töltés ment egy kis dzsindzsával, a másikon pedig kerítés volt, a kettő között kb. 10 méter távolság (vagy még kevesebb) itt találkoztam a vaddisznókkal, miközben az erdő felől jöttem. Nem tudom, melyikünk ijedt meg jobban, mindenesetre egy darabig néztük egymást, aztán behátráltam a susnyába, mire a disznók már el mertek szaladni mellettem. Miután a nagyok elmentem, akkor láttam, hogy a kicsik szaladnak el előttem a nagy fűben, és hallottam, hogy a koca röfögött nem messze.

Szóval nekem pozitív tapasztalatom van ilyen szempontból, de persze ez nem jeletni, hogy mindig így van.

Ami a sátorozást illeti, azt hallottam, hogy az a legveszélyesebb, ha a disznók belegabalyodnak a sátorfeszítő zsinórokba. Szóval arra figyeljetek oda, hogy a sátor nehogy valami vadcsapáson legyen.

2013. jún. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Mi úgy akarjuk hogy egy mezőn táboroznánk le és úgy 500 m-re lenne a sátortól az erdő körülöttünk pedig 1-2 olajfa lenne szét szórva. de lennének tőlünk 200 m-re tehenek.azok minden évben kinn vannak.és van egy tó is kiló méterekre ez az egy van csak.
2013. jún. 16. 15:21
 15/21 anonim ***** válasza:
89%
Én a bikától félek a tehéncsordában. Mert az már támadt rám, és 200-al futottam be az erdőbe. Vaddisznóval nem találkoztam még. Barátom találkozott haverjával együtt, hát kussban álltak lemerevedve, aztán elsétált mellettük a disznó. Elméletileg ezt kell csinálni, akkor nem támad meg. Nem olyan jó a látása, inkább a hallása. Ha viszont elkezdesz futni, akkor lehet utánad szalad.
2013. jún. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
azt mindenképpen nézétek meg a mezőn ahova letáboroztok hogy ne telepedjetek vadútra.. viszonylag jól látható a maagas fűben hogy pl le van taposva és kis ösvény van benne
2013. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 rda85 ***** válasza:
0%

nem


iszonyúan fél az emberszagtól


ha mégis közel van hozzád, ordíts egy nagyot, attól megijed és elszalad

2013. jún. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
39%
rda85 a lehető legnagyobb baromságot irta a világon...
2013. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
67%
A vaddisznó ok nélkül sohasem támad. Igaz, most a malacos kocák sokkal veszélyesebbek, azokkal vigyázni kell, de ők is csak akkor támadnak, ha veszélyt jelentesz a kicsinyeire nézve, amik a malacok. Ne aggódj, nem olyan paranoiás a koca, hogy mindenkiben rosszat lát, legfeljebb táplálékkeresés céljából merészkedhet a sátorotok közelébe, mivel a disznók kiváncsi és okos állatok, azonban tisztelettudóak. Ha egy kis röfögés hallatán nem kezdesz el egy motorfűrésszel szaladgálni ő sem fog téged bántani. Igaz, most eléggé megbátorodtak, lakott településekre is betévednek, sőt szándékosan oda mennek, ami már emlitve volt válaszként, de ösztönösen fél tőled, nem szelid. A városba is csak kajáért megy, mert csak pár percébe telik és annyi kalóriát halmoz fel, mintha egész nap keresgélt volna az erdőben. Vadállat, nem szelid és normális esetben fél tőled és távolságtartó. Nem a levegőbe beszélek, van tapasztalatom vadállatokkal, nem is kevés.
2013. jún. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19%

rda85 nem is mondott akkora baromságot, ha belegondolnál. Ez a normális viselkedésforma évezredek óta. Attól, hogy pár szegény bezavarodott állat a belvárosban mászkál (amit az emberiségnek köszönhetünk), attól még normális esetben megtartják a tisztes távolságot és félnek tőled.

Jó, láttál egy riportot a tv-ben és elmentél egy vadasparkba, mindjárt okosabb lettél. Nem igy megy az...

2013. jún. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!