Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Házilag kevert vakolat arányai...

Házilag kevert vakolat arányait valaki leírná? (alap és simító is) Pontosan mennyi homok, mész, cement kell bele? -2 fokot kibírja a frissen vakolt fal (este, ha esetleg hideg lesz)?

Figyelt kérdés

Van itthon bányahomok,marosi homok,oltott mész,cement meg persze víz is.

Hidegebb időt jósolnak március közepére,de akkor lenne időnk megcsinálni.Köszi a válaszokat!



2013. márc. 8. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért legalább 5 fok felület hőmérséklet kellene.... pl ezt találtam :

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__41862-mil..

2013. márc. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Régen létezett a festőknél és a kőműveseknél un "fagyszünet", +10 fok alatt nem dolgoztak, ez nem véletlen.

Ma meg hóesésben falazzák az új házakat :-(

2013. márc. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kerestem,beírtam a keresőbe is,de nem figyeltem fel rá..

2013. márc. 8. 09:55
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyelőre belül kezdjük a hétvégén,aztán majd látjuk az idő,hogy engedi-e.Belül fűtünk.
2013. márc. 8. 09:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Első rétegnek cementesnek és folyékonyabbnak kell lenni azért hogy jól feltapadjon a felületre a vakolat.

Ha jól emlékszem 6 lapát homok 1-2 lapát mész,majd 2-3lapát cement.Jó tudom ezek nem pontosak de ekörül van.

A második réteg a vastagabb réteg ez ugyan az mint az első csak ebbe már kevesebb a cemenent de nem sokkal.A végén a simító ha jól emlékszem abba már kevesebb a mész és a cement is.

[link]

2013. márc. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi,úgy csináltuk,hogy cementesebb anyaggal becsapkodtuk,majd egy rétegben már szép sima lett,úgy hagytuk,szóval nem lett külön simító,de nagyon szép egyenletes lett.Végén hungarocell lappal(vettem direkt egyet a simításhoz)lesimítottam.Szerintem ennek köszönhetem :-)

Egyenlőre belül kezdtük,mert nagyon hideget mondanak a hétvégére sajnos.

2013. márc. 14. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!