Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Farkas falkában tényleg van...

Farkas falkában tényleg van ilyen jelenség?

Figyelt kérdés
Valahol(már nem tudom hol) hallottam, hogy egy falkán belül a béta és az azoknál rangban kisebb hím egyedek heréi "megsorvadnak", hogy ezáltal a hormonszintjük csökkenjen, így ne jelentsenek veszélyt az alfa párra és ne próbáljanak a vezéri szerepért küzdeni stb...Tehát, hogy produktívabban tudjon együttműködni a falka. Ez tényleg így van?

2013. jún. 22. 19:12
 1/5 Mort9 ***** válasza:
én úgy tudom igaz
2013. jún. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ájron válasza:
Hmm... egy részről látom értelmét, mert mit mondtál jó, hogy jobb az együtt működés. De ha nincs aki kihívja az alfát, akkor hol marad a legerősebb túlélése?
2013. jún. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem helytálló. Természetes környezetbe a kan farkas utódokat elűzik amik sokáig kóborolnak, majd ha tapasztaltak lesznek és erősek akkor próbálnak falkát keresni úgy hogy kihívják küzdelemre az alfát. A farkasfalkát általában nőstények alkotják ahol az alfa nöstény vigyáz arra, hogy az alacsonyabb rendűek tüzelésnél ne párzanak, de ha mégis akkor általában megöli a kölykeket.
2013. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat:)

Második: Attól, hogy ez van még versenghetnek az alfa pozíciójáért. Mondjuk, ha megbetegszik vagy ilyesmi. Amúgy egy falkán belül szerintem kialakul azért egyfajta rangsor és mindegyik tag tudja kivel nem érdemes újat húzni.

Harmadik: Arról, hogy az alfa nőstény addig bántja a többi szukát ameddig el nem vetél, ill. megöli az utódokat már én is hallottam. Ezenfelül akkor itt van a 3. válaszában a kérdésedre a válasz: az alfa pár hím kölykei elmennek másik falka után nézni és így ők tesztelgetik más falka alfa egyedeit. Nos?:)

2013. jún. 25. 23:40
 5/5 A kérdező kommentje:
Plusz mivel csak az alfa pár nemzhet utódot így nincs is nagy szükségük rendes herékre és férfias hormonszintre.
2013. jún. 25. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!