Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy farkas falkában hogy...

Egy farkas falkában hogy működik a szaporulat?

Figyelt kérdés
mert ha a falkavezér irányítja akkor ennek működni e kellene a kutyáknál is , én nem kellene ivartalanítás.
2013. ápr. 24. 11:01
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
51%
Ivartalanításnak több szempontja van, egyik a szaporulat megelőzése, a másik az egészségügyi része, úgyhogy ezt így nem lehet kijelenteni, h akkor nem kell az ivartalanítás.
2013. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:

A farksafalkában is előfordul néha plusz szaporulat, de olyankor az alfa nőstény elűzni a másik nőstényt, vagy megöli a kicsiket.


A farkas falka amúgy nem akar össze mindenféle idegen kannal lépten-nyomon, szóval kissé sántít az elképzelésed.

2013. ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
55%
Mert szerinted a kutya az egy az egyben farkas? Illetve ti falkában éltek?
2013. ápr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 Bazseee_ ***** válasza:
66%

hát a falka az egy könyörtelen állapot, és én a kutyáimmal nem falkában hanem családban szeretnék élni azt akarom hogy szeressenek és ne össze csinálják magukat ha rám néznek.

Amúgy az ivartalanítást meg elítélem" szuka és kan kutyám is van már 6 éve meg előtte is volt és nálam szaporulat nem történt egy paranccsal letiltom a a kant a tüzelő szukáról. ja és beteg kutyáim sem voltak ellenben a sz@r bolha nyakörvek meg kencefencék sz@r minőségi tápoktól előbb meghal egy kutya mint mert nincs ivartalanítva.

2013. ápr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
Működik az irányítás. Hiszen, aki nem ivartalanít, az is meggátolhatja, hogy a kutyája szaporodjon.
2013. ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező úgy gondolja, hogy az alfa nem meggátolja, hanem az alárendeltek maguktól döntenek úgy, hogy nem is próbálkoznak ilyesmivel.
2013. ápr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
Azért egy farkas falka működése nem ugyan az mint egy kutyáé a gazdáival. Ha jelen vagy mikor pározni próbál a kan le tudod tiltani őt (ha megvan a megfelelő kapcsolatotok), de ha nem vagy ott és összekerül a kanod egy tüzelő szukával 100% hogy befedezi azt, amennyiben a szuka is hagyja magát.
2013. ápr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%
Részben működik. Hallottam már olyan esetről, hogy a fedezőkan a domináns gazdája jelenlétében nem akarta befedezni a szukát. De ez egyrészt nincs így minden kutyánál, másrészt pedig az előttem szólókkal egyetértve nem ismétlem meg őket.
2013. ápr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy domináns kanom van, akit mégis le is tudok tiltani és engedni is tudom, hogy fedezzen (több ország championja, szűrésekkel, tenyészszemlével, stb). Ha tüzelő szukával találkozunk az utcán, akkor is könnyen gátolható, ha fedezésre hoznak szukát hozzánk, akkor is. Ha úgy látom, hogy most pihennie kellene a sok próbálkozás közepette akkor csak rászólok, lefektetem és 5-10 perc múlva csak annyit mondok, hogy "mehetsz" és már próbálkozik is újból. De ha nem volnék ott, hogy gátoljam, akkor tutira gondolkodás nélkül befedezné.
2013. ápr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
persze ha nem vagyunk ott megtörténhet , de ezért kell elzárni a tüzelő szukát! szal már is nem kéne elkövetni ezt a barbarizmust ( ivartalanítást )! csak sajnos sokan tartanak kutyát de nem tudnak velük bánni, nem figyelnek oda rájuk így ivartalanítják őket
2013. ápr. 24. 11:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!