Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen távolságból érzik meg...

Milyen távolságból érzik meg az embert (ember szagát) a vadon élő emlős állatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék erdőben és réteken emlős állatokat fotózni. Mókust, őzet, vaddisznót, sündisznót, borzot, és sok mást. Ehhez hasonló, inkább lyukacsosabb rejtekről:

http://www.youtube.com/watch?v=9Psd8xQ6V9M


Madarakkal csináltam lakott területen, és működött. De a madarak nem éreznek szagokat. Az emlősök viszont igen, csak azt már nem tudom, hogy távolról kiszimatolnak és nem is jönnek közel?


Természetesen a rejtekben síri csöndben lennék.


Aki mélyebben ismeri az emlősöket, leírná, hogy mire számíthatok pl a fent felsorolt állatok esetén?

Köszi!



2013. jún. 30. 07:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Széllel szemből közelítsd meg a vadat, ahogy Tarzan, akkor nem éreznek meg. :)

Amúgy párszor láttam már őzet, vaddisznót és egyebeket viszonylag közelről, de úgy tűnt, őket inkább a látványom zavarta, nem a szagom. Szóval ha rejtve vagy és nem mozogsz, akkor még oda is mehetnek megszaglászni, mert az állatok is kíváncsiak.

2013. jún. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
azért én azt megnézném hogy oda mennek és megszaglásznak :)
2013. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindig ügyelj a szélirnyra. Ez alapján kell elhelyezkedned egy nehezen észrevehető helyen, úgy, hogy a szél feléd fújjon és ne a vadak felé. Ha a szél oldalra fúj, az sem baj, ajánlatos a fotózás előtt körbejárni a környéket, honnan és hova járnak az állatok, hol észlelhető a legtöbb nyom. Ez elengedhetetlen, hisz enélkül olyan, mintha tűt keresnél a szénakazalban. Ezek vadállatok, nagyon óvatosak és minden neszre figyelnek. A vaddisznó esetén a szélirány a legfontosabb,mert az orra nagyon jó, de rosszul lát. Hozzá közelebb lehet merészkedni, de most nem, mivel a kocának malacai vannak. A szarvas és az őz leginkább a látására hagyatkozik és a fülére. Ők szakadatlanul neszelnek, ha nem észrevehető, akkor is. Csendben kell lenni és nem mozogni, vagy csak a minimumot. Ha több állat van kint a réten, vagy a tisztáson és az egyik észrevesz, menekül és követi a többi. Tehát csak egy lehetőséged van aznap.

Az állatok leginkább hajnalban és naplementekor/estefelé aktivak, nappal nem nagyon lehet őket elcsipni, akkor pihennek.

2013. júl. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kisebb állatokkal nincs baj, de ha prédaállatok, mindig készen állnak a menekülésre.
2013. júl. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!