Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan lehet betanítani és...

Hogyan lehet betanítani és háznál tartani egy rókát? (Magyarországon)


2013. szept. 16. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Leletek bizonyítják, hogy a rókát sok tízezer éve megpróbálta az ember megszelídíteni, párhuzamosan a farkassal. Nem sikerült a rókák félénk természete miatt.


Azt tudod csinálni, hogy rendszeresen adsz a környéketeken élő rókának enni, és így magadhoz csalogatod és összebarátkozol vele. Fogságban tartani nem szerencsés dolog, csak szenvedést okoznál a rókának.


Még akkor is, ha ezen a videón labdázik a kifésült bundájú róka.

2013. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
magyarországon max akkor ha vadász vagy és róka kölyköt találtál, akinek az anyja egyértelműen elpusztult. máskülönben a törvény bünteti
2013. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 007337 ***** válasza:
26%

Egy vadon elo rokat nem eselyes beszoktatni hazhoz, mert elszemtelenedik es pimasz termeszete miatt okozhat karokat a korneyezeteben es egy kevesbe tolerans ember feljelentheti ami vadaszokat eredmenyez es nagy esellyel tesznek rola, hogy az allat eltunjon a kornyekrol.


A roka szabad es foleg vad, nem lehet neki megmondani mit lehet es mit nem es kukakat tur ha van egy luk ahol befer be fog menni es ha talal konnyu vadaszhato forrast foleg ugy, hogy te nem akadalyozod meg benne leven te meg batoritod is etetessel akkor elszabadulhat.


A video Vixey rokat mutatja aki Cseh orszagban el gazdajaval es egy szorme farm menekultje aki a szorme ipar ellenes kampanyok egy kabala allatkajakent kerult a csaladhoz.


A roka raadasul pusztito termeszetu, megrag, lehuz, tor, zuz es nem tiszteli a szemelyes szfera fogalmat az esetben ha legyuri a felelmet az embertol. Betanitani foleg kemeny munkaval de voltak mar ra peldak, de ahhoz turelem kell es az allat teljes koru bizalma amiz nagyon nehez elerni egy mar felnott rokanal. Kolyokkoratol nevelt kis rokak hozza tudnak szokni az emberhez de ez hazankban nem hogy nem ajanlott de vadonbol osszeszedett kolyok tartasa orvvadaszatnak minosul (es elegge egosita cselekedet, hogy sajat kenyelmunk erdekeben megfosszunk egy vadonban eselyes tulelo allatot a jogatol) es az allam biztos szivesen kiad erre egy buntetest ami ertelem szeruen senkinek sem kell a hata kozepere sem.

2013. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én mostanában láttam rókákat a házunkhoz közeli játszótéren kisrókák voltak de azért mégsem voltak annyira picik..megetettem az egyiket mert egyszerre csak egy jöt hozzászoktattam egy bizonyos időponthoz..kb 11:15 azóta minden este jönnek a kajáért..valójában még nem szelídek és félnek tőlem de hozzászoktattam a házunkhoz idővel pedig lehet megbízik már bennem annyira hogy talán szelídithető lessz..
2019. aug. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!