Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A kutyafélék vagy a macskafélé...

A kutyafélék vagy a macskafélék a hatékonyabb ragadozók?

Figyelt kérdés

2013. dec. 8. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
A kutya vadász, a macska meg gyilkos. Az emberen kívül egy állat öl élvezetből és az a macska. Egyszóval: a macska.
2013. dec. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Grielean ***** válasza:
98%

Attól függ, milyen téren.

A kutyafélék társas vadászok, de ezen a téren verhetetlenek, míg egyedül el vannak veszve. A macskafélék (néhány kivételtől eltekintve) önálló ragadozók, a saját módjukon nagyon hatékonyak.

De zsákmányállatok terén is másokra specializálódtak, nem igazán lehet őket hitelesen rangsorolni szerintem.


Az meg milyen hülyeség, hogy a macska élvezetből öl, első válaszoló?

2013. dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Az én kutyám is szeret élvezetből ölni. Rengeteg verebet elkap nyáron. És még a sünöket is levadássza. A macskákat pedig elkapja, ha bejönnek.
2013. dec. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Grielean ***** válasza:
97%

Azt se mondanám élvezetnek. Ez lehet egyrészt territoriális viselkedés, amikor nem hajlandó más állatot megtűrni az ő területén. Vagy egyszerűen a vadászösztön, amikor meglát valami kis (zsákmány méretű) mozgó élőlényt.

Az, hogy nem eszi meg, nem egyenlő az élvezettel...

2013. dec. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy nagyon összetett kérdés, és nem lehet rá egyértelmű választ adni. Idézek egy, a Spektrumon nemrég látott dok.filmből (A hiénák birodalma):" A falkában vadászó hiéna az egyik leghatékonyabb afrikai ragadozó."- Ha így nézzük, akkor a macskafélék, hiszen a hiéna rendszertanilag közelebb áll a macskafélékhez (bár a kutyafélékre hasonlít.) Viszont, létezik az oroszlánoknak egy olyan populációja (nem tudok visszaemlékezni, hogy pontosan hol élnek), akik mocsaras környezetben élnek és vadásznak. Olyannyira jól alkalmazkodtak ehhez a környezethez, hogy a vadászataik sokkal nagyobb százalékban sikeresek, mint más vidékeken élő fajtársaiké. Aztán ott vannak még a szintén nagyon sikeres afrikai vadkutyák, melyek rendkívül kitartóak az üldözésben, ezért kevés kiszemelt zsákmányállatuk tud elmenekülni előlük. Eddig csak a falkában vadászókat említettem, de szóba jöhet a magányosan vadászó leopárd, aki szintén igen hatékony, vagy éppen a puma.

Mindkét oldal rengeteg fajt foglal magába, ráadásul vannak a kettő közt átmenetek. Én nem hiszem, hogy erre van egyértelmű válasz. Azért kíváncsi lennék egy szakember válaszára.

2013. dec. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha egyedül nézzük,a macskafélék sokkal hatékonyabbak,relatíve erősebb a harapásuk a rövidebb arckoponya miatt,sőt ott vannak a karmaik is,azzal is tudnak harcolni,míg a kutyafélék egyedül nem lennének képesek olyan hatékonyan vadászni,gyengébb a harapásuk,és csak a fogaik segítségével tudnak ölni(bár vannak magányos kutyafélék is).Viszont elterjedésüket tekintve a kutyafélék állnak jobban.
2013. dec. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem a macskafélék mivel ügyesebbek csendesebbek és gyorsabbak a reflexeik --am nemcsak a macskafélék ölnek élvezetböl --nekem van egy 2 éves pit bullom ö élvezetböl öli a macskákat
2014. jan. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!