Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem tudja a tudomány...

Miért nem tudja a tudomány megállapítani, hogyan dorombolnak a macskák?

Figyelt kérdés

Csak feltételezések vannak, hogy a hangszálával csinálja, de vannak más feltételezések is. Eléggé fejlett a tudomány a XXI. században, miért nem tudják ezt valamilyen kísérlettel, vizsgálattal, módszerrel kideríteni?

"Pontos elmélet nincsen, csak sejtéseik vannak a dorombolás keletkezését illetően."

[link]



2013. okt. 14. 15:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Gondolom ha ledugsz egy száloptikás kamerát a macska száján keresztül a hangszálaihoz, hogy megnézd azzal csinálja e akkor nem feltétlenül lesz dorombolós kedvében. De csak tipp.;)
2013. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Platypus ***** válasza:
88%
Mert az élveboncolás nem éppen kellemes dolog és a kérdés nem ér annyit, hogy macskákat öljenek érte. Nem olyan egyszerű dolog egy ilyen jelenséget úgy vizsgálni, hogy ne tegyenek közben kárt az állatban.
2013. okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De azt tudjuk, hogy hány évesek a fosszíliák, és hogy mi volt pármillió éve a Földön. Az a macska meg itt van az orrunk előtt, és egy pofonegyszerű dolgot nem tudunk róla kideríteni. Érdekes. Ja, és a Holdon is volt már ember, csak a macska marad örök rejtély.

A tudósok megehetik reggelire a tudományos írásaikat. Tudjátok, kinek a torkán fogják ezeket mind lenyomni, az enyémen nem.

2013. okt. 15. 20:53
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat. Az első válasz érdekes volt, de legalább őszinte.
2013. okt. 15. 20:56
 5/12 Grielean ***** válasza:
83%

Nem igazán értem a logikádat. Attól, hogy a tudósok eddig nem tudtak kideríteni valamit, az miért hiteltelenítené el az eddig megszerzett egyéb tudást? Ennek kb annyi értelme van, mint ha azt mondanád, hogy a gyilkos galóca mérgező, ezért nem is táplálkozom soha többé...

De rátérve a macskákra, gondolkodj, te hogyan kezdenél neki a válasz kiderítésének? Mindenféle csöveket dugdosnál a macskába, és figyelnéd, hogy amikor dorombol, akkor mit csinál? Elég szadista módszer lenne, másrészről pedig mitől fog szegény megkínzott macska dorombolni?

Vagy esetleg szép sorban elkezded kiműteni egy macska különböző szerveit, és várod, hogy tud-e utána még dorombolni (vajon akarna-e még egyáltalán?)? Megérne ez ennyit?

Esetleg milyen javaslataid lennének, ha már ilyen okosnak hiszed magad? Várom az ötleteket!

Mellesleg nem is fektetnek egy ilyen kutatásra nagy hangsúlyt, gyakorlatilag csak érdekességképp jöhet szóba ennek a kérdésnek a megválaszolása, de egyébként mindenféle tudományterület szempontjából teljesen irreleváns a kérdés. Miért olyan fontos neked, hogy a tudomány épp erre keresse a választ, nem pedig olyan dolgokra, amik tényleg hasznosak lehetnek, akár neked is?

2013. okt. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem hiszem magam okosnak, és nem tudnék a kérdéseidre válaszolni. De miért is kéne nekem tudni válaszolni rá? Nem vagyok én tudós! Ők értenek hozzá, ők keressék meg a választ.

Ha a megrögzött materialisták számára az evolúciót alátámaszthatná a tény, hogy hogyan dorombol a macska, már rég kiderítették volna. Ez az egyik.

A másik meg, ha annyira okosak a tudósok, hogy visszafele meg tudják mondani, mi volt pármillió éve, akkor nehogy már ezt ne tudják megmondani. Valahogy biztos meg tudnák röntgenezni a macskát dorombolás közben, érzékelőket helyezhetnének el rajta, stb. Az emberekbe is már műszívet tudnak beültetni, ha tudnak, de úgy tudom, már ez is működik. Elismerem, nem értek hozzá, de azért eléggé képtelenség, hogy valami érzékelőt ne tudnának elhelyezni akár a macskában, akár a macskán, vagy valahogy ne tudnák ezt megmondani.

Az utóbbi válasz már kezdett kicsit lenézésbe, hülyézésbe átmenni. Ha így megy, lehet, én is felveszem majd ezt a stílust.

2013. okt. 17. 18:42
 7/12 Grielean ***** válasza:
43%

"Nem hiszem magam okosnak, és nem tudnék a kérdéseidre válaszolni."

Ehhez képest állítod, hogy a dorombolás mikéntjének kiderítése pofonegyszerű. Hát akkor rajta!


"Ha a megrögzött materialisták számára az evolúciót alátámaszthatná a tény, hogy hogyan dorombol a macska, már rég kiderítették volna"

Már miért támasztaná alá a dorombolás az evolúciót?

Mellesleg pedig az evolúció enélkül is ugyanolyan nyilvánvaló tény, felesleges lenne arra költeni, hogy még újabb és újabb dolgokkal támasszuk alá, amit már úgyis tudunk.


"A másik meg, ha annyira okosak a tudósok, hogy visszafele meg tudják mondani, mi volt pármillió éve, akkor nehogy már ezt ne tudják megmondani."

Az, hogy egy kérdés megválaszolására már megvannak a módszerei a tudománynak, a legkevésbé sem jelenti azt, hogy innentől kezdve a tudomány mindenre a kisujjából rázza a választ.


"Valahogy biztos meg tudnák röntgenezni a macskát dorombolás közben, érzékelőket helyezhetnének el rajta, stb."

Ehgen, aztán vagy bejön, vagy nem. Mint mondtam, egy ilyen kutatásnak semmilyen gyakorlati haszna nincsen, azaz aligha fog bárki is ilyen jellegű kutatásokat pénzelni. Merthogy többnyire elég drága játék ám az ilyesmi.

Vagy te benne lennél? Ha finanszírozod, akár én nekiállok ennek a kutatásnak! Na, mehet?


"Az emberekbe is már műszívet tudnak beültetni, ha tudnak, de úgy tudom, már ez is működik. "

Igen, működik, de hol kapcsolódik a műszív a doromboláshoz? Mint már említettem, egy megoldásból nem következik egy másik, tekintve hogy a másik kérdésnek abszolúte semmi köze emehhez.

2013. okt. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Platypus ***** válasza:
100%

Hallottál már a brit tudósokról? Akiken mindenki röhög, hogy már megint milyen lényegtelen dolgot kutatnak mennyi pénzből? Nem kevés támadás éri a kutatókat minden olyan dolog miatt, aminek a közvélemény nem érti egyből a gyakorlati hasznát. A macskadorombolás kutatások az emberek szemében pont ide tartoznak.


Na most a macska dorombolási mechanizmusa egyelőre meglehetősen érdektelen dolog. Miért áldoznának rá komoly pénzeket? És miért kínoznának meg egy halom macskát az élettani kísérletekkel? Mire lenne jó az egész, azon kívül, hogy egy olyan kérdésre adunk választ, ami csak és kizárólag azért érdekes, mert még nincs rá elég pontos válasz? Pontatlan egyébként van. A macska nem a hangszálait használja hozzá, de ha a gége lebénult, akkor nem képes rá. Tehát a gégében történik a hangképzés, de nem a hangszálakkal.


A kormeghatározás fontos. A műszív fontos. A macskadorombolás egyelőre nem annyira az, hogy élő macskák gigáját vagdossák szét miatta. Döglöttet már szétvágtak eleget, és az jött ki, hogy a macskáknak semmilyen olyan hangképző szerve nincs, ami a többi állatnak ne lenne. Egyébként örülnél, ha a te adódat erre költenék? A kutatás meglehetősen drága dolog.

2013. okt. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Grínlen, marha jó lenne, ha nem okoskodni jönnél ide, hanem a kérdésemre próbálnál válaszolni. Menj az egyetemre, ott játszad, hogy te hú de oökos vagy. A kisebbségi komplexusodat kiélhetnéd pl. acsaládododn, bebizonyíthatod nekik, hogy te milyen marha okos vagy, és mindenki más milyen marha hülye.

Én feltettem egy kérdést: Miért nem tudja a tudomány megállapítani, hogyan dorombolnak a macskák? Mi lenne, ha az agymenésed és a magamutogatásod és lenézésed helyett megpróbálnál nem ilyen állati lenéző módon válaszolni és a KÉRDÉSRE válaszolni???

Ez ilyen okoskodó idiótáktól van ki a fél világ, légyszíves menj valahova máshova, és ne ide irogass.

Vagy írd le: nem lehet megröngtgenezni a macskákat, mert blablaba. Attól, hogy hatalmas lenéző mellénnyel ideböfögöd a dolgokat, amitől marha okosnak tartod magad, senki nem lesz előbbre.

Sok sikert a biológia tanszék vezetéséhez , lremélem, te lesze a világ veezetője és eléred, amit akarsz.

Nem azért jöttem ide, hogy tudálékoskodó kisebbrendűség érzéssek küszködő emberek itt éljék ki a bohóckodásaikat.

Tudod, a tudás szerénnyé tesz. Neked még kevés a tudásod.

2013. okt. 18. 22:22
 10/12 A kérdező kommentje:

Platypus: Ez teljesen korrekt válasz volt, köszönöm. Sem lenézés, sem semmi ilyesmi nem volt benne. Teljesen értelmesen elmagyaráztad.

A kérdéshez a továbbiakban nem jövök vissza, a tudálékoskdodók privát üzeneteiből pedig nem kérek, nem fogom elolvasni.

2013. okt. 18. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!