Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Aranysakálokat a kertből egy...

Aranysakálokat a kertből egy komondor el tudja üldözni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 16. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Aranysakálokat? Azok szerintem kifejezetten ritkák Magyarországon,nem? Vagy rosszul tudom? Amúgy szerintem igen.
2014. febr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
persze. Régen is ez volt a feladata
2014. febr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Simán.
2014. febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

# 1/3


konkrétan kihaltnak tekintették, ám az utóbbi időben egyre több példán jelent meg a dél vidéken, amiről azt hitték hogy szerbiából járnak át, ám nem régibben már veszprém-székesfehérvár környékén is kilőttek egyet, valamint a nyomok arra utalnak, hogy most már nem csak átjárnak, hanem egy jelentősebb állomány is kialakult magyarországon

2014. febr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
a komondor még a medvétől sem fél,de a farkast ,sakált simán megöli.
2014. febr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a jelentős állomány mára több ezer példányt jelent. Olyannyira elszaporodott, hogy vadászható, most nem tudom, pontosan melyik évben, talán 2009- es adat: majdnem 700 példányt lőttek ki a vadászok. Úgy olvastam, hogy Somogyban, (talán Zalában) és Bács- Kiskun megyében vannak nagy állományai.

Egyébként a 12- 15 kg- os testsúlyú aranysakál nem ellenfele egy komondornak, (még ha többen vannak is) szerintem biztosan meg tud védeni egy kertet.

2014. febr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kérem szépen az aranysakál a déli országrészben pl. Baranya megyében olyan károkat okoz, hogy el sem hinnétek. Az egyes területek kihalófélben van az őzpopuláció. A vadőrök tűzzel vassal próbálnak védekezni ellene, de egyre reménytelenebb. Folyamatosan terjeszkedik észak felé és egyre nagyobb tempóban. Hallottam már, hogy ellés közben/ után megtámadták a ridegen tartott tehenet és míg a falka egyik része elvonta a tehén figyelmét a másik fele megölte a borjút.

A kérdésedhez visszatérve a komondor már a kárpátmedencébe jövetelünk előtt is velünk volt (mivel ez egy magyar fajta). A haszonállatok védelmére szolgált a vadállatok - medvék, farkasok - és a rabló csoportok, betyárok ellen. (egyes legendák szerint az egyetlen kutyafajta ami képes leszedni a lovast a lóról). Fehér színe arra szolgál, hogy a gazda a sötétben is jól meg tudja különböztetni a betolakodó/k - tól. A 15 kg-os nádifarkas nem jelent neki problémát. Ha csak ez ellen akarsz kutyát venni szerintem válaszd a német juhászt. Sokkal kezelhetőbb házőrző.

2014. ápr. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Kérem szépen az aranysakál a déli országrészben pl. Baranya megyében olyan károkat okoz, hogy el sem hinnétek. Az egyes területek kihalófélben van az őzpopuláció."


Kedves utolsó! Hol olvastál ilyet? Forrás? Szakmai cikk? Vagy csak hallottad a vadászoktól? Azok mondanak mindenfélét.... De tessék itt lehet olvasgatni: [link]

Baranyában 15ezer őz él és az utóbbi évben nem csökkent a létszáma. Ez nekem nagyon kihalófélnek tűnik!!!

Amivel szoktak még pedálozni a kedves vadőrök, az Somogy megyek, meg lehet nézni, ott is hasonló a helyzet mint Baranyában. Az őz vígan éldegél a sakál mellett, és nem csökken a létszáma! Ekkora sakál állomány nem is tudná drasztikusan csökkenteni őket.

2014. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!