Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan lehet elnyerni egy...

Hogyan lehet elnyerni egy farkas bizalmát?

Figyelt kérdés

2014. márc. 10. 20:51
 1/10 anonim válasza:
27%
Részt vettem egy programban, amikor kicsi farkasokat neveltünk otthon. Vagyis egyet. Azt éreztem, hogy a farkas bizalmát nem lehet elnyerni :(
2014. márc. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kujcy válasza:
40%
Kerdezd meg Piroskat!!! :D
2014. márc. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Vonyíts neki.
2014. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmetlen válaszokat, tisztelet a kivételnek. :)
2014. márc. 19. 17:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb akkor nyerheted el valamennyire a bizalmát, ha te neveled fel egészen kicsi korától fogva. De akkor sem lesz olyan mint egy kutya, mert az örökölt magatartásformákat nem lehet belőle kinevelni.
2014. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. A farkas egy vadállat, az emberekkel szembeni bizalmatlanságot, távolságtartást nem lehet belőle kinevelni. Még akkor sem teljesen, ha te neveled fel. Biztosan hallottál már Shaun Ellisről, a farkasok között élt kutatóról. Mikor különböző okok miatt el kellett hagynia a falkát (melyet ő nevelt fel), mire visszatért, átrendeződött a falkasorrend, már nem ő volt az alfa hím, így ennyi volt arról, hogy továbbra is közöttük élhessen. Végeztek már nem egy olyan kísérletet is, hogy egy ember párhuzamosan neveljen fel együtt egy kutyát és egy farkast. A megfigyelések közül egy pár: a kutya üdvözli az embert, ha hazajön, a farkas nem; a kutya rávehető trükkökre az ételért, a farkas nem. Egy részlet a kísérletet végző egyetem publikációjából: "Ha egy kisfarkas meg akar szerezni valamit, akkor azt megszerzi, és ebben egyszerűen nem lehet megakadályozni, nem lehet lebeszélni, mert gyors, céltudatos és makacs. Hiányzik belőle a kiskutyákra jellemző engedelmesség és a vágy, hogy megfeleljenek a gazda elvárásainak. Ha valaki ellenszegül egy (szelíd) farkas akaratának, csúnya morgás, odakapás a válasz."
2014. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Vadállatokkal mindig vigyázni kell, a farkasban meg pláne benne van, hogy az embertől jobb ha fél. Én is azt mondanám, hogy ha kicsi korától te neveled, akkor van rá esély, de mindig legyél óvatos!!
2014. ápr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahogy fentebb már írták, ha te neveled fel kis korától kezdve némileg ragaszkodni fog hozzád mert te adsz neki és ő ezt megszokja, ezáltal képtelen már vadászni és egyedül életben maradni ha szabadon engednéd, azonban teljesen soha nem bízik meg benned, akárhogy is szereted. Nem támad meg, de ha közelitesz felé, mindig hátrálni fog. Nekem volt farkasom, mi neveltük fel és 14 évig volt a család tagja, egy éjszaka kiszökött és a közeli erdőbe rohant, ahol egy falka tagjai nagyon megverték, 4 órás keresés után találtuk meg mivel a jeep-el nem lehetett menni, így gyalog kellett mennünk fel a hegyekbe éjszaka utánna, lehoztuk de el kellet altatni.
2014. ápr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
De ha az idők során a kutyák a farkasokból alakultak ki, akkor valamennyire csak megszelídíthetőek szerintem...
2014. ápr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Janka néni ***** válasza:

Igen, az idők folyamán. Vagyis annyi idő alatt, amennyi a kutyák farkasoktól való kialakulásától eltelt. A kérdező ezt minden bizonnyal kivárja.

Az állattartásban mindig a legfontosabb kérdés: miért szeretnél egy állatot tartani (bármilyet is). A kiválasztott fajt, majd fajtát minek szeretnéd. Ennek megválaszolása, ha őszinte és a személyiséged lényegéből fakad, megadja a választ.

Egyébként a Kis herceget is elolvashatod, lehet rögtön megérted, hogy vannak házi állatok és vannak vadállatok.

A vadállatok helye pedig főleg erdeinkben van.

2014. ápr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!