Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Magyarország kígyói. Hol?

Magyarország kígyói. Hol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fényképész vagyok, szeretnék hüllőket, különösen kígyókat fotózni a természetben itthon, Magyarországon. Azt szeretném kérdezni, itthon merre, és milyen siklókat, kígyókat lehet találni? Leginkább az erdei sikló érdekelne, ha bárki bármi hasznosat tud, kérem, írjon.


2014. ápr. 14. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Eégi egyetemi jegyzetből változtatás nélkül csak az elterjedés:

!haragos sikló - Budai-hg: Szársomlyó, (Paks)

rézsikló - síkvidéktől hegyvidékig erdőszéleken, gyepekben

erdei sikló - sík- hegyvidéki erdők, sziklás lejtők, romok

vízisikló - egész országban elterjedt, közönslges faj

kockás sikló - sík- és dombvidéki, főleg nagyobb vizek partján

keresztes vipera - D-Zala, Somogy, Salgótarjáni-medence, Zemplén, Tiszahát

!rákos(rét)i vipera - Hanság, Pesti-síkság, Kiskunság

(őt egyszerűbb a rákosi vipera program keretében a tenyésztelepen fotózni)

!-esek fokozottan védettek, többi (csak) védett. Az eredi sikló az egész ország területén elterjedt, azért nem írtam konkrét helyet.

2014. ápr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kockás siklót és vízi siklót bámilyen nagyobb víznél találsz, de gondolom az kevéssé érdekes számodra. Szerintem tuti helyet nem lehet mondani a többire, feltűnésük teljesen esetleges. Haragos siklóba vagy keresztes viperába egy életben kb. egyszer fut az ember itthon.

Az erdei sikló és rézsikló mondjuk nem számít ritkának, de hogy a természetben találkozz vele, megintcsak véletlenszerű. Esetleg az jöhet szóba, ha valaki konkrét példányt ismer a környezetében, mivel főleg az erdei sikló gyakran feltűnik ház körül, ahol bőven van rágcsáló vagy madárfészek.

2014. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítséget. Leginkább az erdei sikló érdekelne, mivel vízisiklóhoz, kockássiklóhoz, rézsiklóhoz már volt szerencsém. Rákosi viperát aligha találnék szabadon, haragossiklót, kersztesviperát úgyszintén.
2014. ápr. 15. 21:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Erdei siklót szerintem leginkább olyan erdei utakon találsz, ahova dél körül odasüt a nap.
2014. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!