Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Nagy fehér cápa vs nílusi...

Nagy fehér cápa vs nílusi krokodil? Csupán elméleti kérdés.

Figyelt kérdés
Méretet, gyorsaságot, erőviszonyokat, állkapocs erősségét, stbstb.. nézve, melyiknek lenne nagyobb esélye a győzelemre?
2014. ápr. 21. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Egy biztos, hogy én a krokodilnak szurkolok. De ha azt nézzük, hogy a cápa inkább tud harcolni, a krokkónak meg az a taktikája, hogy a víz alá húzva áldozatát megfolytja, így jó eséllyel a cápa nyerne, hiszen őt nehéz vízbe fojtani. Viszont ha a krokkó elkapja, akkor a cápa bebukta, mert onnan nem szabadul. Míg a nagy fehér meg egy harapással még nem csinálta ki a krokit.
2014. ápr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Van benne valami... A krokodil nem kis erővel zárja össze az állkapcsát. Igaz, hogy a cápa fogai élesebbek és hegyesebbek, de a bőre vékony. A kroki bőrét nem biztos hogy fel tudná hasítani, max a hasánál. Lehet, hogy a krokinak nagyobb esélye lenne.

Bár én a cápának szurkolnék :)

2014. ápr. 21. 20:17
 3/9 anonim válasza:
100%
Hát eléggé más a környezet is, szóval szerintem az sokat számít, hogy mély óceánban vagy sekély koszos folyóban. Az első nyilván a cápának, a második a krokinak kedvez. A szárazföld meg még inkább. :D
2014. ápr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A Bordás Krokodil ami kb.akkora mint a nílusi krokodil fel szokott úszni a tengerekbe is, de tudtommal nem készült még hiteles videó amiben nagy fehér cápával verekednek. Láttam a youtube-on egy animált videót(Animal Face-Off Saltwater Croc. vs Great White Shark) amiben a cápa nyer miután a kroki alaposan megcsonkítja, de sztem nem túl valósághű. A krokodilnak mindenféleképpen előny hátpáncélja,erősebb állkapcsa és talán fordulékonysága. A cápa mellet szól nagyobb termete és hogy nem kell felmennie levegőért, ha olyan hosszúra nyúlna a harc. Meg talán gyorsabban is úszik hosszú távon. A harc kimenetele nem egyértelmű egyeltalán.
2014. ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Hát ha tengerben lenne, akkor szerintem cápa, mert én a helyében alulról támadnék, ahol a krokodil sebezhetőbb, és nem sok esélye lenne védekezni. Sekély vízben szemtől szembe talán inkább a kroki, mert a cápának nagyon idegen lenne a környezet, mikor ő a tiszta mély oxigéndús tengerhez szokott. Ha a kroki elrejtőzve oldalba kaphatná a cápát, nyerhetne.
2014. ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
A cápa gyorsabb helyváltoztatásra képes, és nem harcol, hanem váratlanul támad. Ráadásul többnyire alulról, hátulról, így az áldozata gyakran észre sem veszi. A fogai borotvaélesek, a krokodilnak hiába vastag a bőre, az egy olyan állatnak, aki a szörfdeszkát kettéharapja, semmi.
2014. ápr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 domika23 válasza:
75%
Mindenféleképp a krokodil győz mert ha a nagy fehér megáll megfullad.
2014. szept. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
A krokodil fogai nem alkalmasak arra, hogy széttépje az áldozatát. Ő lehúzza a víz alá és forog vele, amíg kiszakad/leszakad egy darab, azt pedig egészben nyeli le. De a fogai nem olyan élesek, csak tépésre valók. A fehér cápa fogai viszont borotvaélesek, úgy menne át a krokodilon, mint a kés a vajon. És mivel alulról támadnak, a krokodil valószínűleg akkor venné észre a bajt, amikor már késő. Az pedig, hogy a cápának folyamatos mozgásban kell lennie, nem jelenti azt, hogy nem tud kis időre megállni, ráadásul támadás közben sem áll, hanem akkor is folyamatosan mozog. A fehér cápára az emberen kívül csak a kardszárnyú delfinek jelenthetnek veszélyt, de akkor is csak ha sokkal nagyobbak és többen vannak.
2014. szept. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Cápa nyerne.
2019. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!