Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Az állatoknak van tudatuk?

Az állatoknak van tudatuk?

Figyelt kérdés
csak tudni szeretném mert a biosz tanárom azt mondta nincs de én nem akkarom elhinni. A szüleim azt mondják van

2014. máj. 25. 21:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a tudat? Pl madarakkal végeztek olyan kísérletet hogy festettek rájuk egy fehér pettyet oda ahol nem látott el a szemük, és tükör elé rakták őket. A madár tudta hogy ő van a tükörben és rajta nem lehet fehér petty ,ezért elkezdte ledörgölni. Szerintem ez tudatosság éntudat jele.
2014. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Davpro válasza:
44%
Hát szóval akkor én leírom a választ a kérdésre mert nem nagyon érkezett meg eddig. Az állatok legnagyobb része, beleértve szinte az összes emlőst, nem rendelkezik öntudattal, az öntudat vizsgálatára vannak különböző kisérletek azomban legkézenfoghatóbb hogy az adott állat fel ismeri-e magát a tükörben, illetve megismeri-e magát képről, erre képesek a csimpánzok, gorillák, delfinfélék közül pár faj nem tudom mennyi, ha erre nem képes egy állat magától rájönni nincs öntudat, nem létezik számára az hogy: ÉN úgy lehetne mondani h csak tudat alatt léteznek, a tudat alattiuk irányít, a tudat feletti gondolkodás nem jelenik meg csak ezen fajoknál
2014. jún. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ösztönlények,de ha a tudaton azt értjük,amit általában,akkor a tudattalan állapot,ájultságot jelent,és van tudatuk.

Egyébként a majmoknak van önképük.

Ezt úgy bizonyították be,hogy majmok fejére színes szalagot kötöttek,és a majmok nagy része,amikor elé tartottak egy tükröt,odanyúlt a fejéhez,mert észrevette,hogy valami szokatlan van ott.

2014. aug. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

az a tudat hogy tudja hogy van, létezik


fel tudja fogni a dolgokat

2015. febr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!