Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogy kerülhetett róka Budapest...

Hogy kerülhetett róka Budapest VIII. kerületebe, a Mátyás tér környékére?

Figyelt kérdés
Fényes nappal kóvályog,furcsán viselkedik.Látták a Népligetben és a II.János Pál téren.
2014. szept. 15. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Biztos veszett.


Sok arrafelé a ravaszdi.

2014. szept. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Akkor megy az ember közelébe, ha veszett. Persze nagoyn sok vadállat jár most már be azért is, mert nincs elegendő táplálék.
2014. szept. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
24%
biztos odament.
2014. szept. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvashatsz róla, hogy ez már egyáltalán nem ritka, vaddisznók és egyre több madár is beköltözik a városba.

[link]

2014. szept. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A fotó alapján a róka nincs túl jó állapotban,nagyon sovány.Azért az már durva,hogy fényes nappal a forgalmas nyóckerben sétálgat.A szemtanúk azt mondták csak járkált körbe-körbe,mintha transzban lenne.
2014. szept. 15. 17:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Először én is úgy tudtam, ha az ember rókát lát az veszett, de ez már nem igaz. Megszokták már az embert. Pest környéki falukban sok a róka, esténként bejárnak az utcákba, mindig látni egyet-egyet. Nálunk ez odáig fajult, hogy én locsolok, a róka meg egy méterre mellettem eszik a macska táljából. Nem veszettek, éhesek. Engem nem zavarnak, megszoktuk, csak a kisrókák széthordják a cipőket a terszon. Simogatni azért nem hagyták magukat soha. (Ez tizen éve volt már, de azóta is láttam sokszor rókát esténként vagy hajnalban.)


Józsefváros mögött sok az erdő, dzsumbuj, meg az elhanyagolt terület. Népliget, Kerepesi temető hátulja, régi izraelita temető, vasúti delták, felhagyott állomások, gyárak, Lóversenytér, Rákosfalvi erdő, Felsőrákosi rétek, és már kinn is vagyunk a városból. Róka lennék, találnék itt helyet. Nem lennék meglepve, ha a felsorolt területeken már élne egy-egy rókacsalád, azok pedig simán bejárhatnak a lakóházak közé kukázni.

2014. szept. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azta utolsó, van saját rókád... de irigyellek. Miért nem tesztek ki nekik kaját, hogy odaszokjanak? Annyira jó lehet.
2014. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Puszta, szín egyszerű urbanizáció.

Angilában már évekkel ezelőtt megfigyelték és többek között hazánkban sem ritka.

Én személy szerint Mátrai osztály táborozás során találkoztam egy szalonnatolvaly infonc ravaszdival, de a 12. kerületben sem ritkák, szerintem a természetvédelmi terület miatt. Meg erre nem ritka a háziállat tartás, így szívesen bemerészkednek a kertekbe a kutya-macska tálhoz, illetve a kukák igazi ínyenc gyorsbüfék is lehetnek a számukra.

2014. nov. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!