Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mitől ilyen nehezek, súlyosak...

Mitől ilyen nehezek, súlyosak az állatok az emberhez képest?

Figyelt kérdés
most voltam állatkertben.én 191cm vagyok gyúrok kajálok rendesen meg minden vagyok 140kg.például egy zebra mi a bánattól 300kg? fizikailag mindenben nagyobb vagyok mint ő és mégis kétszer olyan nehéz mint én?miből vannak ezek az álatok?
2014. szept. 20. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira jót nevettem ezen a kérdésen, aranyos vagy! Láttad az Üvegtigrist? "Tudod, miből van az egér? Egérből, b@zmeg!" :)

Nem vagy nagyobb nála, kb. 130 cm a "vállmagasságuk", de 2,5 méter a testük hossza. Tehát ha két lábra állna, jóval nagyobb lenne melletted.

2014. szept. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nagyobb vagy egy zebránál? :o Ne a zebra marmagasságát nézd, hanem képzeld el, mekkora lenne, ha két lábra állna, ahogyan te is közlekedsz. Vagy állj te négykézláb, és máris érzékelhető a különbség. Én lovakkal dolgozom, és egy nagyobbacska lónak a feje akkora, mint egy átlagos ember egész felsőteste a fejével együtt.
2014. szept. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
ha magasabb is nálam 60 centivel akkor sem magyarázza mért nyom 300kg-ot.ha 3,5 méter lenne azt mondanám oké.ugye érted mire gondolok.60 centin oszlana el 160kg akkor nagyon kövér lenne de nem az.ráadásul a lábai nagyon vékonyak.mit tömtek a testébe,acélból van?:)
2014. szept. 20. 19:41
 4/15 A kérdező kommentje:
egyébként első hozzászóló köszi,örülök ha feldobtam a napodat:)
2014. szept. 20. 19:46
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Vékonynak azért tűnnek a lábai, mert ő nem a talpán jár, mint az ember, hanem mindössze három lábujjának a hegyén. (Ami a térdének néz ki, az valójában a csuklója! A könyöke pedig a hasa mellett van, a válla a szügye felett egy kicsivel.) És mivel ő négy lábán jár, ezért a teste többi része sokkal "kompaktabb". Akkor, ha a fejes példa nem érzékeltette eléggé a méretkülönbségeket, nézz meg egy emberi csontvázat meg egy lóféle csontvázát. És nézd meg, mekkora csak mondjuk a bordái által közbezárt rész. Hát, minden ennyivel nagyobb benne. Hogy neked optikailag nem áll össze a kép, hogy mégis, miért nagyobb, annak szerintem egyedül az az oka, hogy nem vagy sokat ilyen állatok közelében, és nem érted még meg teljesen az "anatómiájukat".
2014. szept. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
így már értem.köszi.
2014. szept. 20. 20:07
 7/15 anonim válasza:
52%
Lassan nem ártana elkezdeni agyra gyúrni.... ;)
2014. szept. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

bocsánat hogy nem diplomáztam a párosujjú patások anatómiájából professzor úr.itt a városban viszonylag kevés van belőlük.szerencsétlen troll.-.-

mivel nálad még egy medúza is okosabb így talán nem tőled fogok tanácsot kérni.érdekes hogy az ember itt diplomával is mindig megkapja az agyatlan titulust nála sokkal gyengébb értelmi képességű emberektől.erre való az internet nemde?

2014. szept. 30. 17:00
 9/15 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy beleszólok a "vitátokba" - a ló nem páros, hanem páratlanujjú patás állat. =)
2014. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Meg a zebra is. =P
2014. szept. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!