Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Nagy fehér cápa vagy Bordás...

Nagy fehér cápa vagy Bordás krokodil? (Elméleti kérdés)

Figyelt kérdés

Melyik az erősebb? Pl., ha egy harcra kerülne sor, melyik nyerne egy küzdelemben? Továbbá melyik a ravaszabb, okosabb? Leginkább állkapocs, erőviszony érdekelne, mert majdnem egy súlycsoportban vannak.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. nov. 16. 14:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Te nem a tegnapi kerdezö vagy az elefantal es orszarvuval?
2015. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem én nem tettem fel ilyen kérdést, engem csak ez a két állat érdekel.
2015. nov. 16. 14:22
 3/16 A kérdező kommentje:
Mint mondtam is, csak ez a két ragadozó érdekel, várom is a hasznos válaszokat!
2015. nov. 16. 14:24
 4/16 Trafó1 ***** válasza:
89%
Én a cápára tippelnék: jobban ki van hegyezve a vízbeli vadászatra, nem kell neki oxigén, fordulékonyabb, gyorsabb,ha a kroki erősebb is lenne ezek a tulajdonságok akkor is előnyt jelentenének.
2015. nov. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Erre gondoltam, bocs azt hittem te vagy az:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__vadallatok__7348153-m..

2015. nov. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Semmi gond, van ilyen. Jobb biztosra menni, ellenben köszönöm a választ! Én is a cápára tippelnék, pont azért, mert nem kell neki felmenni levegőért, és fordulékonyabb is. Meg tömegre is nagyobbra nő meg, ami szintén előny. Mindenesetre ment a zöld eddig mindenkinek, és köszönöm az eddigi válaszokat! Várom a továbbiakat is!
2015. nov. 16. 18:27
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a krokodil nyerni, mert azt páncél borítja, amit nem hiszem, hogy a cápa olyan könnyen át tudna harapni, a cápa pedig elég sebezhető és érzékeny, mivel ha a kopoltyúlemezei megsérülnek, akkor annyi...
2015. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
nyílt vízben a cápa, zavaros folyókban a kroki
2015. nov. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

A cápa nyerne szerintem, mert :

Legnagyobb nagy fehércápa: 6,4 méter, 3324 kg

Legnagyobb bordás krokodil: 6,3 méter, 1360 kg

Tehát ugyanakkora vagy közel ugyanakkora hosszúságnál a cápa jóval nehezebb, és a cápa eredményesebb, mert nagy darabokat harap ki, ellentétben a krokodil harapásával.

2015. dec. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

A cápa fogai borotvaélesek, a krokodilé tompák. Egy nagyobb cápa simán leharaphatná a krokodil bármelyik testrészét, vagy akár a törzséből egy darabot, ugyanezt a krokodil nem tudná megtenni. Az ő fogazatuk csak tépőfog, tehát megragadják az áldozatukat, és addig forognak velük a vízben, amíg sikerül kiszakítani egy darabot, amit aztán egyben lenyelnek. Tehát nekik több idő kellene már egy harapásra is, mint egy cápának, ráadásul a cápa felépítésénél fogva gyorsabban mozog a vízben, gyorsabban képes helyváltoztatásra, így több esélye lenne. A krokodilnak a saját életterében elég a tépőfog, mert ha elkap pl. egy antilopot, akkor előbb addig tartja a víz alatt, amíg az megfullad, aztán van ideje nyugodtan széttépni.

Itt egy érdekes cikk hasonló esetről, ahol feltételezik, cápa volt a tettes: [link]

2016. jan. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!