Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Az orrszarvú az egyik kedvence...

Az orrszarvú az egyik kedvencem a vadállatok közül. Gondolom, a szélesszájú és a hegyesszájú fajta egymás között nem párosodnak?

Figyelt kérdés
Mégis kíváncsi lennek egy mesterséges megtermékenyítés eredményének! Feltételezem, csak kevés szakember foglalkozik ilyen kérdésekkel!
2015. dec. 11. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egyik nem kihalt? :c
2015. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, valószínűleg összekevertem valami mással, bocsánat!


A kérdésre sajnos nem tudom a választ.

2015. dec. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

A vadonban biztos nem párosodnak, mert más az életmódjuk, fogságban nem tudom, hogy lehetséges-e keresztezni őket, de ha lehetne is, biztosan nem csinálják, mivel mindkettő veszélyeztetett állat és nem hiányzik, hogy mindenféle hibrideket tenyésszenek. Amúgy egyik faj sem halt ki teljesen, sőt nincs is a kihalás szélén, csak a szélesszájú északi alfajából maradt már csak három egyed és az valószínűleg ki is fog halni, de a déli alfajból még van kb. húszezer.

2015. dec. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok, köszi a választ, mindkét fajtát lehet még látni Afrikában, személyesen is volt szerencsém hozzá. A kérdésemmel pedig csupán fantáziáltam!!
2015. dec. 12. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!