Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha most egy kölyöktigrist...

Ha most egy kölyöktigrist befogadok, és elkezdem nevelni, akkor meg fog ölni, felnőtt korában vagy nem?

Figyelt kérdés

#Tigrisbefogadás
2016. jan. 20. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Drága! Odáig sem jutsz el, hogy befogadj egy kölyöktigrist, így a kérdésed teljesen felesleges.

Ugye nem kell elmagyarázni, hogy miért nem lehet tigrised??

2016. jan. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem ezen múlik.

Nagyon neves , rutinos idomárokat öltek már meg tigrisek, olyanok, akiket kölyök koruk óta neveltek a gazdái.


Nincs összefüggésben.


Első körben a ragadozó állatok ösztönös viselkedését kell megtanulni. Pár év állatkerti gyakorlat erre elég, csak ott se egyből a ragadozókhoz tesznek, csak sok év múlva.


Utána az adott fajta viselkedését kell tanulmányozni, erről vannak elérhető videók, tanulmányok.


Utána az adott egyed jellemét kell megismerni, méghozzá ivarérett kor után, aminek már nem sok köze van a kölyökkori énjéhez.


Ha mindez megvan, akkor meg tudod állapítani a viselkedéséből, mikor mehetsz oda hozzá biztonságosan, hogyan mozogj mellette, hogy reagáld le az apró mozdulatait, testbeszédét, hogyan fojtsd el csírájában testbeszéddel az izgatottságát, ami akármikor eluralkodhat rajta, fél másodperc alatt...


... és mikor hagyd inkább magára, ha nem akarsz az ebédje lenni.

2016. jan. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ez a kérdés csak elméleti. Sajnos Magyarországon nagyon sok engedély kell egy nagyragadozó tartásához :(


Én voltam Thaiföldön a Tigris Templomban, s elég sokat megtanultam a tigrisekről az alatt a pár nap alatt.

Erős, de gyönyörű állatok, nem hiába van oda az emberiség nagy része.


De a gyönyörűség mögött félelmetes fegyverek lapulnak.,


Az alig kéthónapos kölyöktigrissel játszottam (kicsit erős, nagydarab fickó vagyok), aki harapdált, s elég erős volt az állkapcsa, utána kissé el is vörösödött a karom. Igen, nagyon erős állatok ezek, még kölyökkorukban is, nagyon szeretnek harapni, karmolni, igaz, játékosan, de akkor is tudnak kisebb sérüléseket okozni.


Most gondolj bele, hogy mindezt majd 2 év múlva, 250 kilósan teszi meg, 10 centis karmokkal- fogakkal.


Lehet, hogy játékból, haverkodásból, szeretetből teszi, de elég egy véletlen mancssuhintás, s a 10 centis karmok megteszik a magukét.


Sok ilyen baleset volt, hogy haverkodásból, játékból teszi ezt a tigris az emberrel, s baj lett a végén.


Ezért ajánlom azt, hogy inkább menj el olyan helyekre, ahol a gondozó felügyeletével megsimogathatod őket, de felelőtlenül ne nagyon tarts ilyeneket, hiszen nem ok nélkül kérnek rá ezer féle engedélyt.


További szép napot!

2016. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a második és harmadik felhasználó válaszát!!!

Szóval akkor hozzám tud szokni, csak megfelelő felügyelet mellett szabad csak barátkozni?

2016. jan. 20. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


Magánemberként nagyon nehéz engedélyekhez jutni.

Akkor inkább alapíts egy magánállatkertet, mint egy bejegyzett cég. Azt hiszem 2 magánállatkert van az országban.


Bár nem biztos, hogy tutira úgy van (ehhez neked kell érdeklődnöd) ahogy írom, de kell a magánállatkerthez:

-2 szakképzett gondozó, aki legalább 3 évet ledolgozott egy másik állatkertben

- kell egy diplomás főállattartó

- elkerített, biztonságos kifutó (megvan határozva, hogy mekkora)+ fűtött ház

- megfelelő anyagi fedezet (értsd.: évente több millió ft)

- önkormányzattól engedély

- rendőrségtől engedély (ebben nem vagyok biztos)

- szomszédtól engedély (ebben biztos vagyok)

- +1000 féle papír (állatorvosi, alkalmassági, jogi...)


Előbb ne tigrisekkel kezd, inkább egyszerűbb fajokkal: pl. sivatagi hiúz, szervál, stb. ezekhez is kell engedély, de mind vállalkozóként, mind magánemberként ezeket könnyebben (értsd: kevesebb engedéllyel) tarthatod.


Előre bocsájtom, nem könnyű ez a vállalkozás, sok türelmet, időt és nem utolsósorban pénzt követel, 5-10 év is lehet, míg eléred célodat, de neked kell küzdened ezért, a végén - ha elég kitartó és kemény ember vagy- meglesz a munka gyümölcse.

2016. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!