Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A keleti sün agresszívabb...

A keleti sün agresszívabb mint az európai?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam hogy a Kárpát-Medencében a keleti van elterjedve, Nyugat-Európában pedig az európai sün, amik nagyon hasonlóak.

A vérmésékletről nem nagyon olvastam.

Viszont amit régebben megfigyeltem, hogy régebben magyarországon ha jött a kertben és feltartóztattuk, némelyik ilyen mérges puffogó hangot adott, és akár még "ugrott" illetve megemelte magát hogy szúrjon, ha az ember megérintette a hátát.


Németeknél pedig a kertben mostanában fogtam párszor (szerintem az itteniek etetik is őket és mészkálnak a házak közt), és ezek vagy féltek, vagy akár olyan szelidek voltak, hogy hagyták magukat felvenni, összegömbölyödés nélkül. Akár mint valami házikedvenc, az első lábai alatt megfogva.


Létezik ekkora különbség a kettő fajta (vagy faj?) között?



2016. szept. 9. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet ilyen könnyen megmondani, függ az adott süni természetétől, mennyire van emberhez szokva, vagy hogy beteg-e (betegen könnyebb megfogni, néha egész szelídnek tűnnek olyankor)
2016. szept. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

SÜN Viadal!


[link]

Pikácsu! Téged választalak!

2016. szept. 23. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mint süntartó, úgy gondolom hogy a probléma ott van hogy meg akartad érinteni. Mert egy sün akkor engedi hogy megsimogassák, ha minimum egy hónapja ismeri azt sz egyént szagról és egyébről és tudj hogy jót akar. A sün meg akarja mutatni, hogy nem akarod megfogni mert szúr. Az előbbieket saját tapasztalat alapján írtam.
2018. jan. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!