Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A filmekhez honnan szereznek...

A filmekhez honnan szereznek állatokat?

Figyelt kérdés
Például a Scarface-ben egy tigrist vett magának Tony. Azt honnan szerezték és hogy merték "csak egy fához kikötni". Értem én hogy erős a lánc, de nem féltek hogy elszabadul és mégis hogyan vezették vissza a ketrecébe?

2017. jún. 15. 21:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Lelövik őket, majd kipreparálják és a színészek belülről mozgatják. Van is egy Jim Carrey film, amiben ez tisztán látszik:

https://www.youtube.com/watch?v=hyVefnQ5GGU

2017. jún. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Amerikában és az Arab emirátusokban is rengetegen tartanak nagymacskákat házziállatként. Ha kölyök koruk óta emberhez vannak szoktatva akkor nem problémásak. De amúgy a legtöbb filmben animáltak az állatok.


De nem csak nagymacskákat tartanak hanem pl jegesmedvét. https://www.youtube.com/watch?v=g7rZTZBOrqQ

2017. jún. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Gugu Gabor ***** válasza:

pld:


[link]


De van hazai is, igaz kicsit kisebb


[link]

2017. jún. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
A cirkuszi állatokat pl 2 hónapos koruktól kezdve verik, éheztetik... Hát ez van. :/
2017. jún. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Szafica ***** válasza:

Nem mimdig animált vagy betanított. A Két testvér című filmben 30 állatkerti tigris "játssza el" a főszereplő két tigrist. Azok nincsenek betanítva, mert ebben a filmben fontos volt a természetes reakció, így pl. ha egy adott "mimikát" akartak elérni, akkor mutattak mondjuk kaját egyesével mindegyiknek, és amelyik legjobban hasonlított a kívánthoz, azt tették a filmbe.

De pl. olvastam olyat, hogy annál a jelenetnél, amikor a kistigris elalszik, több mint 4 órát vártak, mire megtörtént. :D

Illetve a film egyik főjelenetében, mikor újra találkozik a két tigris testvér, ott meg a valóságban 1 hétre szétválasztották őket és mikor újra összeengedték, úgy örültek egymásnak, mint a filmben.

2017. jún. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Meglepett, hogy ilyen sokan azt képzelik, hogy a vadállatokkal milyen könnyű bánni.


Nagyragadozók SOHA nem lesznek kezesbárányok, még az amúgy társas fajták (pl: farkas) sem, és az se számít, hogy gondozója/idomárja már születése óta együtt van vele. Mindig nagyon körültekintően kell kezelni őket, hiszen vadászösztöneik ugyanúgy fennmaradtak.

2017. jún. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Én azt hiszem soha nem állítottam, hogy szelíd állatok. :) De egyébként valamikor a kutyák is vadállatok voltak ma pedig majdnem minden háznál van 1. Előbb utóbb azokat is biztos meg lehet szelídíteni. De a kérdés azért is született, mert rengeteget olvastam, hogy valamilyen vadállat megtámadta a gazdáját, gondozóját.
2017. jún. 17. 15:57
 18/21 anonim ***** válasza:

#17 "valamikor a kutyák is vadállatok voltak ma pedig majdnem minden háznál van 1. Előbb utóbb azokat is biztos meg lehet szelídíteni"

A kutyák háziasításához kellett kb 40 ezer év. De most is történnek balesetek, amikor a kutya emberre támad, látszólag ok nélkül.

Egyedeket lehet idomítani, de attól még azok nem lesznek szelídek.

2017. jún. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Horkai Zoltánnal láttam anno tévéműsort, farkasok kellettek egy filmbe (reklámba?)


Egy vicsorgós, morgós jelenetet úgy csináltak meg, hogy egy nagy birkacombot kapott a farkas, és egy kicsit közelebb vezettek egy másikat - az első védte a zsákmányát, és jelezte hogy az az övé.


Nem kell idomítani az állatokat, szinte mindent meg lehet oldani természetes reakciók kihasználásával.


Én is szoktam kisfilmeket csinálni a kutyámmal, aki csak az alapparancsokat tudja.

2017. jún. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Van amelyikben valódi állatok vannak, van amelyikben csak animáltak. Például itt látni, hogy animált, azonban nagyon élethű: https://www.youtube.com/watch?v=ieg7bIpYumY
2017. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!