Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen állat lehet a képen...

Milyen állat lehet a képen szereplő csontváz tulajdonosa?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő volt, egy kedves barátommal elmentünk sétálni , helyileg Bács-Kiskun megyében, ezen belül is Bócsa község szélén fekvő erdőbe, amikor is rábukkantunk egy körülbelül nyúl nagyságú meszes csontvázra, mely hihetetlen jó állapotban volt, teljesen ép.

Testfelépítése azért volt érdekes, mert csak hátsó két lába volt, hosszú meszes farka, és ragadozó fogsora.


Én aranysakálra tippelnék, de akkor hol a mellső két láb?!


Ötletek, hogy mi lehet ez?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Egyébként, mellékes információ, de hátha számít valamit, hogy ezt egy domboldalhoz közel találtuk, ahol volt egy üreg, továbbá találtunk még egy csomó állati koponyát, legalább 40 db kb hajlatból levágott őz lábat..Meghökkentő volt ez így mind egyszerre! Remélem tudtok segíteni kinyomozni, mi is ez valójában..


2010. máj. 23. 22:53
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
2010. máj. 23. 22:56
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
kár, hogy nem jó minőségű a fotó... ragadozónak ragadozó... én rókára tippelek.
2010. máj. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
vehettél volna róla méreteket is, mert ez így eléggé lutri... az,hogy nincs meg a mellső két láb csontozata, nem jelent semmit, valószínű elhordták a dögevők.
2010. máj. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
2010. máj. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
róka
2010. máj. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

ragadozó ez tuti, mivel szerinted kb nyúl méret így nem lehet róka se aranysakál se mert azok róka méretűek xD max kölyök, de ahhoz túl fejlett a fogazata...a hátsó lábak íve se emlékeztet egy róka v sakál hátsó lábára...továbbá a fej se rókás v sakálos és a nyak is túl hosszú sztem...láttam róka csontvázat sakál csontvázat is (vadász nagybácsi:P) és egyikre se hasonlít szerény véleményem szerint...

nemtom mi lehet de nagyon érdekes...megnézném élőben is....kár h baranyában lakok :(

hát nemtom felcsigáztál ezekkel a képekkel :D most nyomozok kicsit :D

2010. máj. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Csinálok majd jó minőségű képet is holnap! Ez sajnos telóval készült..


Tényleg lehet, hogy róka, csak ezt nem tudom megérteni, hogy hova lett a két mellső lába.. mert az egész csontváz látszik, hogy milyen jól egyben van, nem eshetett ki/le..


[link]


Hasonlóság van, bár a sakál és a róka koponyájában különbözik.. Ezen a linken jól látszik, a 7. oldalon egy rókakoponyával van összehasonlítva.. Az a megtévesztő, hogy amit mi találtunk csontvázat, sokkal kisebbnek tűnik, mint a képeken..

2010. máj. 23. 23:23
 8/36 A kérdező kommentje:
NA, ha tényleg felcsigáztalak, akkor holnap megyek, és csinálok jó minőségű képeket!
2010. máj. 23. 23:24
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
felcsigáztál ám :P várom a képeket...am arra nem gondoltál hogy vmi ragadozó megrágta azt a lábat? :D
2010. máj. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
49%

régészként csak annyit tudok mondani, hogy "képen sokkal kisebbnek látszik" ez nem jelent semmit... méreteket kell venni. ennek meg van a maga módszere. de a legjobb lenne, ha megmutatnád egy zoológusnak... nem a képeket, hanem magát a csontvázat. A smileykat jócskán használó, magát zoológusnak tekintő (mert vadász a nagybácsi) kislánynak üzenem, hogy minden fajnál, fajtánál vannak deformitások, így ne adjon arra, hogy a nyak hosszabb vagy rövidebb...

vannak csontok, amiket súlyozottan tekintünk ilyen esetekben, de nem fogok itt előadást tartani archeozoológiából.


Szerintem még mindig róka.

2010. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!