Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen állat lehet a képen...

Milyen állat lehet a képen szereplő csontváz tulajdonosa?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő volt, egy kedves barátommal elmentünk sétálni , helyileg Bács-Kiskun megyében, ezen belül is Bócsa község szélén fekvő erdőbe, amikor is rábukkantunk egy körülbelül nyúl nagyságú meszes csontvázra, mely hihetetlen jó állapotban volt, teljesen ép.

Testfelépítése azért volt érdekes, mert csak hátsó két lába volt, hosszú meszes farka, és ragadozó fogsora.


Én aranysakálra tippelnék, de akkor hol a mellső két láb?!


Ötletek, hogy mi lehet ez?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Egyébként, mellékes információ, de hátha számít valamit, hogy ezt egy domboldalhoz közel találtuk, ahol volt egy üreg, továbbá találtunk még egy csomó állati koponyát, legalább 40 db kb hajlatból levágott őz lábat..Meghökkentő volt ez így mind egyszerre! Remélem tudtok segíteni kinyomozni, mi is ez valójában..


2010. máj. 23. 22:53
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
90%

kedves régész nagyon sajnálom hogy nem vagyok profi régséz és nem tanultam ez van ez egy oldal ahol választ várnak én megmondtam mi a véleményem és mivel a kérdező azt írta hogyidézem "...amikor is rábukkantunk egy körülbelül nyúl nagyságú meszes csontvázra..."...mivel profi régész vagy ezért tudhatnád hogy egy róka nagyobb mint egy nyúl és nem kicsivel illetve ha azt állítod hogy deformitások akk valószínűleg kölyökként kellett elpusztulnia, de látod a fogazatot? ez kérlek szépen nem kölyök fogazat, ebből az következik hogy szerinted törpenövésó róka lenne? érdekes törpe növésű állatok általában a felnött kort se szokták elérni pontosan a hiányosságaik miatt ráadásul ennyire deformálódott nyakkal és hátsó lábbal szerinted továbbra is egy kifejlett róka lenne? mert a fogazat nem erről árulkodik, kölyök rókának nem ilyen jól fejlett még a ragadozó fogazata...

ok lehet hogy te tanultabb vagy stbstb de ez van ez az én véleményem le lehet pontozni ha nem tetszik valami de ez egy oldal ahol MINDENKI A SAJÁT VÉLEMÉNYÉT MONDJA EL és ha vki ezért lepontoz mert én ezt mondom akkor egészségére váljék!

üdv.

2010. máj. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Pontosan melyik részét, hogyan mérjem? Csak a hosszát?


Nemsokára megyek fényképezni és mérni!

2010. máj. 24. 11:22
 13/36 A kérdező kommentje:
Sajnos nem volt időm ma! A napokban viszont készülnek a képek!
2010. máj. 24. 20:30
 14/36 anonim ***** válasza:
74%

a váz teljes hosszát, a koponya hosszát, szélességét, a fogak nagyságát, számát stb...

egy mezei nyúl váza simán lehet róka nagyságú...

biológia 1-es, ülj le kislányom.

2010. máj. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
81%

Jaj Istenem! Hagyják már abba!


Kedves "Írtózatosan profi, hibákat el nem követő" régész. Amint az a biológiából 1-es kislány megírta ide mindenki leírhatja a saját véleményét. Még ha milliószor is megbukott bioszból akkor is. Mert ez egy olyan oldal. Ahol válaszokat várnak, és ahol mindenki tudja hogy ide nem csak profi, szakkképzett emberek járnak. Szóval kérem, hogy ezt fejezzék be!

2010. máj. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Tényleg lehet, hogy először rosszul ítéltem meg.. nagyobb mint egy mezei nyúl..


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Parancsoljatok! : )

2010. máj. 25. 22:22
 17/36 anonim ***** válasza:

Fuu.ez tényleg jó kérdés.: )

Először a nyulat kizártam és valami rókára vagy kutyára tippeltem,de megláttam azt amikor ott van nem tom kinek a keze.Ahhoz képest kicsi volt....Valami kisebb kutya vagy nem tudom mi lehet : ] xD

2010. máj. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Valószínűleg róka.
2010. máj. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem róka. [link]
2010. máj. 27. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

szia. egész jók lettek a képek, de a vázat nyújtva kellett volna fotózni, de így is szuper!

amúgy mint első, és mint hülye régész, még mindig rókát mondok, ezek a fotók csak jobban megerősítettek ebben.

2010. máj. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!