Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen állat lehet a képen...

Milyen állat lehet a képen szereplő csontváz tulajdonosa?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő volt, egy kedves barátommal elmentünk sétálni , helyileg Bács-Kiskun megyében, ezen belül is Bócsa község szélén fekvő erdőbe, amikor is rábukkantunk egy körülbelül nyúl nagyságú meszes csontvázra, mely hihetetlen jó állapotban volt, teljesen ép.

Testfelépítése azért volt érdekes, mert csak hátsó két lába volt, hosszú meszes farka, és ragadozó fogsora.


Én aranysakálra tippelnék, de akkor hol a mellső két láb?!


Ötletek, hogy mi lehet ez?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Egyébként, mellékes információ, de hátha számít valamit, hogy ezt egy domboldalhoz közel találtuk, ahol volt egy üreg, továbbá találtunk még egy csomó állati koponyát, legalább 40 db kb hajlatból levágott őz lábat..Meghökkentő volt ez így mind egyszerre! Remélem tudtok segíteni kinyomozni, mi is ez valójában..


2010. máj. 23. 22:53
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!


Habár egy dinónak jobban örültem volna! : )

2010. máj. 27. 20:35
 22/36 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Szeretnék veled beszélni!

Ugyan is én koponyákat gyüjtök,és arra szeretnélek kérni hogy privát üzenetben megtudnánk e beszélni,hogy küldenél nekem egy koponyát?

Válaszodat várom!

Köszönöm

2010. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Írtam!
2010. máj. 28. 16:11
 24/36 anonim ***** válasza:
egyértelmű ez a havasi leopárd barlangban élő faja.
2010. jún. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Tényleg az!
2010. jún. 3. 21:51
 26/36 anonim ***** válasza:
A róka a legvalószínűbb, de valahogy a szemfogai túl nagynak látszanak. Egy kutyafélének nincs ilyen szemfoga. A fejének teteje is túl vízszintes. Viccen kívül. Lehet, hogy a róka egy kisebb vagy kihalt, eddig fel nem fedezett alfajáról van szó. Láttam már kifejlett rókát testközelből. A wikipédia is azt írja, hogy másfél méteresre nőnek. Tehát... nemtudom. Lehet, hogy találtál valamit...
2010. jún. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy más állatokat is találtál. Ezekről nincsenek véletlenül képek? Elképzelhető, hogy 50-100 éve vadászok laktak ott és otthagyták a maradványokat. Nemtudom, de nagyon izgat, amit találtál. Majd írj.
2010. jún. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy merre laktok, de ha valahol Bács-Kiskun megyében, akkor akár meg is tekinthetnétek, persze csak ha van idő erre.
2010. jún. 13. 23:09
 29/36 A kérdező kommentje:
Nincsenek képek, csak a levágott őzlábakról.
2010. jún. 13. 23:11
 30/36 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet. Pesten lakunk és költséges lenne oda elmenni, de azért kösz, hogy felajánlottad. De, ha tényleg sok csontváz van egyhelyen, akkor ez a vadászos-dolog a legvalószínűbb. Legalább 50 év kell, ahhoz, hogy így lebomoljanak a tetemek, de valószínűleg több időről van szó. A hiányzó végtagok meg a dögevők művei is lehetnek.
2010. jún. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!