Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért van az, hogy más helyeke...

Miért van az, hogy más helyeken, pl. Ázsiában és Észak-Amerikában egzotikusabbnál egzotikusabb állatok vannak, míg Európa állatvilágában nemnagyon van valami, , extrém"?

Figyelt kérdés

2017. szept. 12. 14:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt is hozzátenném, hogy Európában párezer éve mamutok voltak, míg ma egy 200 kilós medve is nagynak számít.
2017. szept. 12. 14:21
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak egzotikus állatok Európában csak az nekünk nem egzotikus.


Illetve még nagyon fontos, hogy VOLTAK.

A római korban, illetve azelőtt Dél-Európában éltek oroszlánok például.


Ha még visszább megyünk pedig rengeteg nagy és furcsa állatot találunk.

Csak kihaltak. Az utóbbi 2-3 évezredben Európa népsűrűsége volt a legnagyobb és Európa volt a "legfejlettebbek", értértsd: aki a legtöbbet pusztított.

Kevés az érintetlen erdőség. Mondjuk Dél-Amerikában ország méretű őserdők vannak.


Van változatos vadvilág a lesőharcsáktól a színpompás lepkékig csak vagy annyira ritkák és kicsi az élőhelyük, hogy nem látjuk őket, vagy annyira hétköznapinak tűnnek, hogy nem is "értékeljük" őket.

2017. szept. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Neked mi az "egzotikus" állat???
2017. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a pontos választ, de ez engem is érdekel.


Szerintem(!) azért, mert más helyeken extrémebb a környezet, éghajlat, amihez alkalmazkodniuk kellett. Főleg a szigeteken vannak különleges állatok, egyedi fejlődéssel (pl Madagaszkár). Ezek az állatok szűk tűrőképességgel rendelkeznek, tehát csakis ott, azon a helyen tudnak megélni a vadonban. Meg az itt élő állatok javarészt máshol is jelen vannak, lásd a rókák, szinte mindenhol jelen vannak a Földön (max kisebb változásokkal).

De ha megnézed itt Magyarországon nem akkora a hőingadozás, ami extrémnek mondható, nincsenek olyan helyek, mint dzsungelek, sivatagok, így különleges állatoknak sem kellett kifejlődniük.

2017. szept. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha belegondolsz, az afrikaiaknak ugyanolyan egzotikusak a mi állatvilágunk, mint nekünk az övék. Ők nem gondolják a saját állataikat egzotikusnak, mert ahhoz vannak hozzászokva, és ez ugyanígy van velünk is.
2017. szept. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Írjátok, hogy kinek mi az egzotikus. Ez igaz, nekem is ez volt az első gondolatom, de szerintem a kérdező arra gondol, hogy itt nincsenek pl. olyan nagy, veszélyes ragadozók, mint egy tigris, vagy hatalmas növényevők, mint a zsiráf.
2017. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, pontosan így gondoltam. Talán a legnagyobb szárazföldi állat Európában az európai bölény, az is ,,csak" fél tonna.
2017. szept. 12. 16:21
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja oroszlán, puma nincs, helyette van farkas, hiúz, medve :D

Meg azért van sünink, ami amerikában például egyálalán nem él, nekik az elég egzotikus ;)

2017. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Egyébként szerintem a kétéltűek és a hüllők egzotikusak, csak sajnos kevés van belőlük, ritkán látjuk őket.
2017. szept. 12. 17:01
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó olyan hüllő van itt, ami pl amerikában nincs, és vagyonokat fizetnek érte.

Nekünk a kaméleon egzotikus drága állat, Madagaszkáron meg tök átlagos filléres dolog.

2017. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!