Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Rókát hallottunk az este....

Rókát hallottunk az este. Vannak kutyáink, macskáink. Mennyire kell most aggódnom? Miért hangoskodott a róka? Mit kell figyelnem a saját állatainkon? Mi történne ha elkapná a veszettséget a 2 éves kislányom, vagy én 6 hónapos terhesen?

Figyelt kérdés

Máskor örülök neki mikor van alkalmam vadonélő állatot látni vagy hallani, vaddisznók is járnak az udvarunkra. Most csak azért kezdtek kicsit aggódni, mert még sosem hallottam rókát "kiabálni". Nem is tudom mi célt szolgál náluk ez a hang, de ez sűrűn lakott terület, itt nem kellene feltűnősködnie.

Attól félek hogy talán veszett, és azért viselkedett furcsán. Van okom félni ettől?

Ha valaki állatorvos vagy erdész a válaszolók között odaírná zárójelben? Köszönöm!



2017. szept. 25. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a kutyáid oltottak veszettség ellen, a macskád meg ha találkozott volna vele közvetlen, azt észrevennéd...

Úgyhogy nincs félnivalód.

2017. szept. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha oltva vannak veszettség ellen akkor nem lesz gond. Különben a róka nem fog kutyák közelébe menni. Megérzi a szagot és inkább elkerüli őket. A macskákkal kicsit más a helyzet de úgy gondolom, hogy a macska mivel tud fára mászni így el tud menekülni a róka elől.
2017. szept. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem sajnálsz párezer forintot veszettség elleni oltásra, akkor nincs para, ha nagyon félsz, akkor szólsz a hozzátok legközelebb eső nemzetipark vagy vadásztársaságnak, ők elviszik.
2017. szept. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Fritzkó Mákiel válasza:
Egyik este láttam egy rókát az út túloldalán. A cicám is látta, akkor olyan 1 éves lehetett, moat nagyobb. A cicám megtámadga a róka meg elfutott. Igazából nagyon gyáva egy állat.
2017. szept. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az állataid oltottak veszettség ellen - ha esetleg nem, akkor ezt pótolni kell, és be kell őket oltatni.

Ha akár ember, akár állat elkapja a veszettséget, nem éli túl. Ezért fontos a megelőzés, oltás.

2017. szept. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az egyik kutya oltott, a másik sajnos nem a miénk. A cicák rég voltak oltáson, szerintem az már lejárt, de most utána nézek.


Tényleg nem szoktam parázni a rókától, csak ez az "ugatás" volt furcsa. Egyébként ilyen volt mint itt az elején:

https://www.youtube.com/watch?v=UxLHUxzEoRU


Bár ha jobban belegondolok, amikor kétszer kinéztünk az ablakon, akkor elhallgatott, ha veszett lett volna akkor nem érdekli hogy lebukik.

2017. szept. 25. 09:34
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak kutyáink,"

" másik sajnos nem a miénk."


Most akkor a tietek, vagy nem? Ha nem, akkor miért van nálatok? Ki eteti? És attól nem félsz, hogy a kutyád bármit elkap egy akár-oltatlan idegen kutyától? Csak a rókától félsz?


"Mit kell figyelnem a saját állatainkon?"

Hogy mindegyik be legyen oltva veszettség ellen...

2017. szept. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azért írtam így hogy vannak kutyáink, mert RÖVIDEBB. Nem akartam litániát írni. Közös udvar, együtt élünk, több háztartás egy udvar. A gyerek mindenki ugyanúgy játszik mindkét kutyával.

Igen is aggódom, de nem fogom mindenki kutyáját állatorvoshoz hordani, és nincs is rá jogom, se felesleges pénzem.

Elnézést, legközelebb majd leírom a pontos paramétereket, kutyák fajtáját, életkoromat, házszámot stb...

2017. szept. 25. 15:09
 9/12 anonim ***** válasza:
Itt esti kutyasétáltatás nincs róka nélkül, még a főútra is kimennek.
2017. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

" A gyerek mindenki ugyanúgy játszik mindkét kutyával.

Igen is aggódom, de nem fogom mindenki kutyáját állatorvoshoz hordani, "


Szóval nem tudod, hogy oltott-e a másik kutya, de a gyerek játszhat vele???

Még mindig azt mondom, ne a rókától félj annyira!

2017. szept. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!