Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Rókát hallottunk az este....

Rókát hallottunk az este. Vannak kutyáink, macskáink. Mennyire kell most aggódnom? Miért hangoskodott a róka? Mit kell figyelnem a saját állatainkon? Mi történne ha elkapná a veszettséget a 2 éves kislányom, vagy én 6 hónapos terhesen?

Figyelt kérdés

Máskor örülök neki mikor van alkalmam vadonélő állatot látni vagy hallani, vaddisznók is járnak az udvarunkra. Most csak azért kezdtek kicsit aggódni, mert még sosem hallottam rókát "kiabálni". Nem is tudom mi célt szolgál náluk ez a hang, de ez sűrűn lakott terület, itt nem kellene feltűnősködnie.

Attól félek hogy talán veszett, és azért viselkedett furcsán. Van okom félni ettől?

Ha valaki állatorvos vagy erdész a válaszolók között odaírná zárójelben? Köszönöm!



2017. szept. 25. 08:13
1 2
 11/12 Bajer ***** válasza:
Manapság sajnos nagyon jól elvan a róka faluban és városban egyaránt. Az elmúlt nyáron egy pesti kórház emeleti kórtermében szaglászott egy példány. Szerencsére nem volt egy beteg sem a kórteremben. A veszettség gyógyítható csak nagyon kellemetlen módon. Hetekig kell különféle oltásokat beadni a veszett embernek, hogy meggyógyuljon.
2017. okt. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
"A veszettség gyógyítható csak nagyon kellemetlen módon. Hetekig kell különféle oltásokat beadni a veszett embernek, hogy meggyógyuljon." - ezzel megelőzhető, hogy kitörjön a betegség. Ha már megjelentek a tünetek, onnantól nem gyógyítható, halálos.
2017. okt. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!