Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ezekhez a rövid természetfilme...

Ezekhez a rövid természetfilmekhez mit szóltok?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=mhVPMbGg2wI&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=AnwQugYBQBE&t=4s


Van ezekbe olyan információ, amiről nem is hallottatok?



2018. ápr. 5. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A minőség nem a legjobb de még tűrhető, viszont a narráció borzalmas. Addig nem tudok eljutni, hogy megtudjam, mond e valami érdekes infót, mert olyan unott, robotikus hangon beszél, ami engem eléggé zavar, ráadásul minden mondat végen nem le hanem felviszi a hangsúlyt. Még ráfér egy kis gyakorlás, ne monoton hangon olvassa fel, az előadásmód nagyon fontos.
2018. ápr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1-es!


Most nem erre vagyok kíváncsi.

2018. ápr. 5. 19:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mire vagy kíváncsi ember? :D
2018. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Magáról a tartalmáról és az állatokról, valamint arról, hogy volt-e valami érdekes infó ebben a filmben.

Az ismerőseim és barátaim szerint elég jó filmek ezek.

2018. ápr. 5. 19:20
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy egyet kell értsek az előző válaszolóval. Annyira idegesítően vontatott és egyhangú a narráció, hogy képtelen vagyok eljutni addig, hogy amit mond, vajon érdekes-e. Ilyen előadásmóddal tök mindegy, mint mond, nem tud érdekes lenni. :(

Egy jó előadáshoz hozzátartozik szorosan az előadó stílusa is. Hiába az érdekes téma, ha valaki nem tud előadni, akkor megette a fene az egészet.

Nagyon-nagyon-nagyon sok gyakorlás, beszédtechnika elsajátítása kellene.

2018. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Azt leszámítva volt-e ezekben olyan állat, amiről ezelőtt nem is hallottatok?


A családom is jóknak találja ezeket a filmeket.

2018. ápr. 5. 19:35
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként a rokonaimnak, a barátaimnnak nincs különösebb baja a hangommal, mert így szokták meg, hogy ilyen a hangom.
2018. ápr. 6. 11:37
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Nem azért mondtuk, hogy megsértsünk, vagy kötözködjünk, hanem tanácsként. Hagy adjak még párat.

A családod és a barátaid persze hogy azt mondják, hogy jó a video, egyrészt mert nem akarnak megbántani, másrészt a családod akkor is büszke lenne rád, ha rajzolnál egy pálcikaembert, de attól még nem lesz belőled festő.

Ha youtubeozni akarsz növessz vastag bőrt a pofidra, mert ettől sokkal durvább kommenteket fogsz kapni. Hiába csinálod remekül a dolgod, hiába van egy csomó állandó néződ, az emberek 10-20%-a negatív kommenteket és értékelést fog hagyni. Vagy azért, mert szimplán fel akarják hívni egy hibádra a figyelmet, amire ne az legyen a reakció, hogy pedig a családom szerint így jó, mert nem a családodnak készíted ezeket a videókat, hanem fogadd meg és próbálj fejlődni, a másik réteg meg szimplán csak gyökér módjára be fog szólogatni, ezt ignoráld. Viszont fontos a nézőid véleménye, természetesen legyen neked is vmilyen nézeted, hogy mit akarsz csinálni, de azon belül hallgass a nézőid kritikájira, akár negatív akár pozitív, mert idegeneknek eladni magad sokkal nehezebb, mint azoknak, akik már amúgy is szeretnek.

Nem a hangoddal van a baj. Azon senki sem tud változtatni. Az előadás módoddal. Monoton vontatott unott hangon olvasod fel az információt, mintha te is alig várnád, hogy végezz már. De ha azt sugallod, hogy még te is unod a dolgot, hogy várhatod el, hogy a nézőt érdekelje? Mesélj úgy mintha ez lenne a legérdekesebb dolog a világon, tartsd fent a figyelmet pl bekérdezgetésekkel, hogy tudták hogy a gyűrűsfarkú maki....

Legyen teli a hangod élettel, ugyanis mind1 jelenleg, hogy mennyire mondasz jó, és érdekes dolgokat, én nem tudok addig eljutni, hogy ezeket megtudjam, mert szó szerint képtelen vagyok végignézni.

Vannak más ismeretterjesztő csatornák is. Kövesd be őket, figyeld, ahogy beszélnek, és tanulj belőle. Utánozd le egy fokig (az előadásmódot, nem a tartalmat) aztán keverd a saját stílusoddal és már is jobban fogod szórakoztatni az embereket.

Ha esetleg azt hinnéd, hogy ez nem fontos, egy jó példa. Én már jó ideje követem az AntsCanada channelt, ahol egy csávó hangyákat tart, és heti 1 videóban dokumentálja az addigi történéseket. Nos megkérdezheted, hogy miért nézem. Érdekel engem a hangyatartás, talán én is szeretnék hangyafarmot? Eeeegyáltalán nem. Akkor szimplán csak szeretem a rovarokat és érdekel a téma? Nem igazán annyira biztosan nem, hogy megnézzek heti egy közel 30 perces videot, és semmilyen más hangyás vidit nem nézek. Akkor csak ennyire unatkozok? Nem, sőt alig várom, hogy kijöjjön az új rész, és még aznap megnézem. De mégis miért? Mert a csávó annyira érdekfeszítően tud előadni, mintha ez lenne a világ legérdekesebb dolga, és a 1,5 millió követője közt biztosan nem egy hozzám hasonló ember van, aki baromira nem akar hangyát tartani,szimplán csak érdekesnek találja a mondandóját.

Ha valaki felhívja egy hibádra a figyelmed ne megharagudj, ne mentegetőzz, hogy a családom szerint tök jó, hanem tanulj belőle, és fejlődj.

2018. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nekem ilyen az előadásmódom, nem tehetek róla!


Én a természetfilmjeimet mindenképpen népszerűsíteni akarom! A személyes ismeretségemnek tetszenek a filmjeim. Az anyukám egy őszinte ember, szerinte is nagyon jó oktatófilmeket csinálok.


Egyébként itt a legújabb epizódja a filmemnek, ami Afrika állatait (beleértve az okapi kedvencemet is) mutatja be:

https://www.youtube.com/watch?v=G_L_4t_zyl4&t=1205s

2018. ápr. 11. 19:19
 10/14 anonim ***** válasza:

De igen, tehetsz róla. Mégpedig azért, mert nem akarsz tenni ellene!

Az előző válaszoló időt és energiát szánt rá, hogy egy hosszú válaszban kifejtse, hol kellene változtatnod, sőt, hogy hogyan foghatsz ehhez hozzá!

Ha ennyire sem vagy hajlandó, hogy megfontold a kapott tanácsot, kritikát, és utánanézz, hogyan tudnád fejleszteni magad, akkor a médiakarrier nem neked való.

Akkor csináld otthon anyukádnak a videókat, de a nagy nyilvánosság előtt nem leszel több, mint egy toporzékoló ötéves, aki szerint mindenki gonosz, aki nem ért vele egyet.

Bocs, de ez van.

2018. ápr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!