Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A Bükkbe miért telepítették...

A Bükkbe miért telepítették vissza a farkasokat?

Figyelt kérdés
2018. jún. 23. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Természetes élőhelyük. Valahol nekik is lenni kell! Mi bajod velük? Lassan mindenhol házak, utak, vagy földek vannak,ahol ugye ne legyen állat mert az menjen máshova!
2018. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Nem "telepítették" őket, visszaszivárogtak Magyarország területére. És ez így van jól, Magyarország vadállatai között ők itt, a Kárpát-medencében 16000 éve otthon vannak.

Az ember pusztította ki őket, szinte egész Európából. Fokozottan védett Magyarországon, de a Természetvédelmi Világszövetség vörös listáján is szerepel. Sokan, ha kicsit jobban megismernék őket, vagy nem rettegnének tőlük (ráadásul ok nélkül), talán nem elleneznék annyira a jelenlétüket. De akit valóban érdekelnek a farkasok, van lehetőségük közelebbről ismerkedni velük.


[link]


[link]

2018. jún. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Én imádom a farkasokat. Gyönyörű és okos állatok. És olyan szomorú dolog hogy rengeteg farkast lőttek le mert veszélyes. Meg a pásztorok juhait NEM CSAK a farkasok ették hanem a kóbor kutyák is.
2018. jún. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Én imádom a farkasokat. Gyönyörű és okos állatok. És olyan szomorú dolog hogy rengeteg farkast lőttek le mert veszélyes. Meg a pásztorok juhait NEM CSAK a farkasok ették hanem a kóbor kutyák is. Szerintem jól tették hogy vissza telepítették
2018. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%
Miért, visszatelepítették?
2018. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 brainshare válasza:
98%
A farkasok visszaállítják a természetes egyensúlyt a vadászok helyett levadászva a gyenge, beteg, kevéssé életképes egyedeket, hogy azok ne tudjanak szaporodni, továbbadni a gyenge vérvonalat. Feltakarítják a dögöket is, ha más kaja nem akad a közelben.
2018. jún. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%

Én szeretem a farkasokat, de csak ha a tv-ben vagy ha monitoron látom őket.

Nem szeretnék farkas eledel lenni :D

2018. júl. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!