Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ma este 7 körül, ahogy mentünk...

Ma este 7 körül, ahogy mentünk az erdei úton, oldalra tekintettem,4-5 sárgás szempárt láttunk az erőben, a fák között, minket figyeltek csendben. Milyen állatok lehettek? Kb.60 cm magasan lehettek az igen közelülőnek tűnő sárgás szempárok.

Figyelt kérdés

Rendszeresen járunk párommal az erdőbe túrázni. Ilyenkor télen korán sötétedik, kénytelenek vagyunk fejlámpával közlekedni, de mindig a kijelölt túristautakon járunk. Még visszanéztem rájuk, így is utánunk nézett az egyik.

Párom szerint menyét félék lehettek, felágaskodva. De némán álltak (szerencsére), szerintem nagyobb vadak lehettek, de a szemük igen közel ülőnek tűnt.



2018. dec. 28. 22:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Már pár éve van Buda környékén is aranysakál.


https://www.youtube.com/watch?v=h4AZe7Xe3NY


És továbbra is azt állítom, hogy a róka inkább magányos, az aranysakál pedig falkában él.



#10 hány esetről tudsz az utóbbi 50 évből, hogy vadállat emberre támadott a magyar erdőkben?



Sokkal nagyobb az esély, hogy városban egy kertből kiszaladó kutya támadjon meg, mint erdőben egy vadállat.



Menjetek nyugodtan éjszaka is kirándulni.

2018. dec. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
11%

"hány esetről tudsz az utóbbi 50 évből, hogy vadállat emberre támadott a magyar erdőkben?"


Mint írtam rendszeresen járok azon a területen. Sajnos sok olyan esetet ismerek amikor menekülni kellett a vaddisznók elől. Nem poénból írtam.

2018. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönjük! Akkor a reptér felé indulunk, akkor még világosban átérünk azon a szakaszon. Köszi a tanácsot!
2018. dec. 29. 18:43
 14/15 anonim ***** válasza:
Aranysakál mindenhol ott van, elszaporodott. Egyre mennek bentebb bentebb a gazdaságok felé a táplálék hiány miatt. A vaddisznó nem állna úgy némán főleg ha malaca van. A róka pedig egyedül fordul elő leginkább.
2018. dec. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Valószínűsítjük akkor, hogy aranysakál csapattal találkoztunk. A mandula alakú, sárgás szemek miatt is. A nagyobb vadaknak (pl. vaddisznó, őz, szarvas) talán távolabb ülőnek tűnnének. Köszönjük a válaszokat, már nem aggódunk annyira.

Boldog új évet mindenkinek!

2018. dec. 31. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!