Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Találtam egy róka koponyát,...

Találtam egy róka koponyát, lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés

Fiatalkorú állat, az üregében pusztult el. Hús nem volt rajta semennyi, a csigolyáinál volt némi penész, és az állkapcsa nem fordult ki magától.

Az állatorvos megnyugtatott, hogy ettől bajom nem lehet, csak főzzem ki erős szódabikarbónás vízben fél órán át. Főztem egy órát, és előtte többször átöblítettem tömény hypoval.

A koponyát szövet kesztyűben vettem fel, és gumikesztyűben tisztítottam. Utána kezet mostam, és használtam kézfertőtlenítőt, seb nem volt rajtam.

Igazából a veszettségtől félek. Reális a dolog? Két ember, egy vadász és egy állatorvos azt mondta hogy nem, egy másik vadász viszont azt hogy igen.



2019. ápr. 30. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak a koponyát találtad meg?
2019. ápr. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megvolt valszeg a többi része is, csak azt nem ástam ki.
2019. ápr. 30. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mibe akarod belefőzni, de azért legyél óvatos.
2019. ápr. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen intézkedések mellett alaptalan a félelmed, de még lehet akkor is az lenne, ha kézzel fogod meg. Szerintem a vírus nem él túl szabad levegőn, ennyi fertőtlenítés meg főzés után meg már tuti nyoma sincs.
2019. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is: amióta Magyarországon vakcinázzák a rókákat, azóta extrém ritka a veszettség előfordulása. Másodszor ha veszett lett volna, nem az üregében pusztult volna el. (A veszett állatokra rájön a kóborlási késztetés.)


De még ha mindezek ellenére gond lett volna is: a veszettség kizárólag harapással terjed. Nagyon-nagyon ritkán sűrűn lakott denevérbarlangban is el lehet kapni, ahol magas koncentrációban van jelen a vírus a levegőben (a világon néhány ilyen esetet regisztráltak csupán). Másfajta terjedést soha nem tapasztaltak.

2019. máj. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor csak kicsit túlaggódtam.
2019. máj. 1. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!