Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vadőrök az erdészek állatvédők?

A vadőrök az erdészek állatvédők?

Figyelt kérdés
Furcsa kérdés, de én sokszor megkaptam a testvéremtől, hogy minek akarok én vadgazda mérnökit tanulni, és mekkora állatkinzó vagyok és leszek, mert vadász vagyok. De ugye közben ezekben a munkakörökben benne van a vadállatok védelme. mit gondoltok?

2018. aug. 29. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Mert valaki vadász még nem állatkínzó (ha a szélsőséges eseteket nem nézzük).


A vadakat etetni kell, az állományt szabályozni és a beteg egyedeket kilőni.

2018. aug. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Ne figyelj rá.

Esetleg mutasd meg neki a tananyagodat, hátha megérti hogy nem arról szól, hogy kimegyek és kilövök mindent ami mozog.

Esetleg vidd ki magaddal néha vadászni, de ne lőj semmit csak figyeljetek.

Nekem a család minden fenntartás nélkül elfogadta hogy vadőrnek álltam sőt még támogattak is.


U.i. sok sikert a vadgazda mérnökihez remélem sikeresen kitanulod.

2018. aug. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A testvérem radikális nézeteket vall a kisebbségektől az állatok védelméig. Anyai ágon a családom vadászm.Szóval az én családom is abszolút támogatja, hogy ilyet tanulok. Ki szeretném vinni, de ő neki minden más fontosabb ennél. Emlékszem, hogy már akkor is ilyen volt amikor 15-6 éves korom körül kivittük horgászni, és teljesen kiakadt, amikor kiemeltünk egy keszeget, és ezért vissza kellett dobnom. Köszönöm a válaszokat, ha valaki tud még egyebet mondani, akkor azt megköszönöm :)
2018. aug. 29. 14:32
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
A vadgazda mérnök szak nem csak a vadászatról szól. Az csak egy ága, de sokan inkább vadbiológusnak tanulnak tovább utána. A vadgazda phd-re járó hallgatók nagy része nem igazán vadászik, inkább a kutatás érdekli őket.
2018. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom, de én a vadászat irányába húzok, ezért is tettem fel a kérdést :)
2018. aug. 29. 20:12
 6/10 anonim válasza:
2018. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Inkább legális orvvadász! A vadállatok védelme náluk kimerül abban, hogy kilövik a populáció háromnegyedét, eldicsekednek vele, az üres erdőben meg ugye már nem lehet mire lőni, így az orvvadászoknak már nem marad "munka". Csak az a baj, hogy ezt nem így kéne csinálni.
2018. szept. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok veszekedni, de remélem, hogy tudod, hogy az orvvadászat azt jelenti, hogy valaki nem megengedett módon vadászik, azaz nincs semmi értelme annak amit irtál. Egyébként érdekes, de annál inkább alaptalan dolgokat irtál.
2018. szept. 13. 18:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze tudom, ezért is próbáltam érzékeltetni, hogy átvitt értelemben írtam. Ha az ember katona, bizonyos esetben (háború, terror esetén) az emberölés is legális a számára. A vadászat szvsz pontosan ugyanez, csak azért legális, mert valaki kiharcolta a törvényt rá.
2018. szept. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igaz amit mondasz.. legalábbis a biblia szerint: Az állatokat Isten eredetileg nem arra teremtette, hogy az ember leölje őket.(I. Móz 1:29). A zöldség- és gyógynövényfélék is csak a bűneset után váltak az emberi táplálkozás részévé, hangsúlyozottan a bűn okozta következmények – a betegségek – megfékezésére (3:18). A hippokratészi elv – „Táplálékod legyen gyógyítód” – a Biblia legelejétől fogva ismeretes mint isteni parancsolat. (A betegségek 60-80 százalékát is az idézi elő, amit beviszünk a szervezetbe, a genetikai és környezeti ártalmak csak a fennmaradó 20-40 százalékon osztoznak.)

De az ember azóta vadászott amióta lehetősége volt rá, és nem harcolta ki senki a jogot rá. Egyébként jó nagy baromságokat irsz, bővithetnéd a tudástárad...

2018. szept. 13. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!