Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom nem bír elviselni....

Anyósom nem bír elviselni. Változhat?

Figyelt kérdés

Első perctől utált, és ettől nekem sem lett szimpi. Családi eseményeken, vagy ha visszük hozzájuk a gyerekeket, elvagyunk. De ha a gyerekekkel kapcsolatban szóba kerülnek a nézetkülönbségeink, minden elromlik. Támadásként éli meg, ha amúgy tök óvatosan, kedvesen, mindenféle szemrehányás és vádaskodás nélkül, szólok neki arról, ha valamelyik gyereket bántja valami náluk. Pedig nem cseszegetem a gyerekek minden nyűgével-bajával, különben sem rossz nagyszülő, de szörnyű, hogy nem tudok vele beszélni a gyerekekről, mert azonnal idegbajt kap tőlem és jól kioszt. Úgy éli meg, hogy én ilyenkor én leszidom, vagy veszekedni akarok vele, pedig messze nem. Pl. ha az egyik gyerekem erőszakosnak és félelmetesnek talált egy mesét, ami után éjszaka hosszú idő után újra bepisilt, akkor nem az a válasz, hogy akkor azt nem nézik, hanem az, hogy én burokban nevelem, nem védhetem meg mindentől a világban, így hogy fogja feldolgozni a negatív dolgokat, nehogy azt higgyem, hogy ezért pisilt be, hanem azért, mert én képtelen vagyok következetesen szobatisztaságra nevelni, különben is, kiütést kap a bogyó és babócától, hogy lehet ilyen silány mesét olvasni a gyerekeknek, ő mindig odafigyelt, hogy legyen irodalmi értéke azoknak a meséknek amiket a férjemnek olvasott, rossz nézni, milyen ízlést nevelünk a gyerekünkbe, aki különben is neveletlen, és sajnálja a testvéreit, hogy el kell viselniük őt. Egy fokkal finomabban mondja, mint amilyen benyomást ez a kivonat kelt, de a lényeg ez. Ilyenkor bennem is felmegy a pumpa, de fékezem magam, érvelek, igyekszem kedvesen megvédeni magam, a gyerekem, nem támadok vissza, majd inkább valahogy félbehagyjuk a beszélgetést és később a férjem megdumálja vele a dolgokat, és anyóssal pár hétig kicsit jobban utáljuk egymást magunkban.

A férjem szerint jobb lenne, ha nem szólnék neki ilyesmikről, inkább majd ő megbeszéli vele ezeket. Nekem viszont nem tetszik ez a megoldás, 3 kicsi gyerekünk van, sokszor kell hozzájuk útmutató, és az nem okés, ha nem tudok ezekről kommunikálni vele. Amúgy nem mi aggatjuk rájuk a gyerekeket, ők jönnek mindig azzal, hogy vigyük át őket, vagy csak egyet-kettőt, ezért hetente kétszer találkozunk, amikor egy-két (nagyon-nagyon ritkan három) gyerekkel eltöltenek pár órát. Ha kimaradna egy hét, azt veszteségként élik meg.

Bele kéne mennem, hogy én többet nem beszélek anyossal érzékeny témákról, csak a férjem? Vagy vajon remélhetünk valamiféle változást idővel? Ti mit tennétek?


2019. aug. 4. 09:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
19%

Már tudom mi a megoldás!!

Annyi de annyi panasz van itt az anyósokra!

Törvénybe kell hozni, hogy mi den anyóst azonnal le kell oltani. Élettársi viszony is annak számít! Tehát, Béla bemegy a hivatalba, hogy Pirivel együtt él, Béla és Piri anyukájáhiloz ki egy a TEK s egy doki. Majd a mamákat leoltják!

Kedves mennyek! Ugye mennyivel szebb világ lenne? Jót tesztek magatokkal, s a párotokkal is, mert a ti arany édesmamátok is anyós... S nem elsősorban velünk apósokkal....

El ne felejtsétek, hogy tízen húszon év múlva ti jöttök...

2019. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%

Ha hetente kétszer találkozik anyósod a gyerekekkel, akkor ismeri őket, nem kell "használati utasítás" hozzájuk.

Ha attól a bizonyos mesétől félt, akkor biztos szól, hogy most nem azt szeretné nézni, hanem valami mást.

Ezt megmondja a gyerek a mamának, nem kell túllihegni és kiselőadást tartani minden apróságról.

Hidd el, semmi bajuk nem lesz abban a pár órában ha hagyod, hogy a mama úgy foglalkozzon velük ahogy ő szeretné.

Ha valami nem okés, a gyerekek úgyis szólnak.

2019. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy én voltam az egyetlen bamba gyerek, de nem szóltam volna. Most már látom, hogy csomó mindenért lehet szólni, de gyerekként ha jött felém egy nagydarab, agresszív, nagyhangú idősebb nő, nem szóltam semmit, pedig utáltam sok mindent.
2019. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Mióta számít az túllihegésnek és kiselőadásnak, hogy "a kicsi mesélte, hogy megnéztétek azt a filmet, és eléggé félt tőle, este megint bepisilt, szerintem ilyen filmeket még ne nézzetek vele"?

Inkább az a túlzás, amit utána zúdított rám. Nem, nem észrevételeket tett. Az nem észrevétel, hogy "rossz nézni, mire neveled a gyereket" ésatöbbi. Ráadásul durván ideges lett ennyitől, alig bírta tűrtőztetni magát, hogy ne ordibáljon. A férjemnek mondja is, hogy tudja, hogy túlságosan ideges lesz tőlem, de ez van, sajnálja, egyszerűen idegesítem. Elegem van.

2019. aug. 4. 14:48
 15/19 anonim ***** válasza:
64%

#14

Van ilyen, hogy embereknek még a másik látványától is felforr az agyvizük, nem kell ehhez anyósnak lenni!

Én azt csinálnám, hogy felhívnám és megmondanám, hogy "Kapjon be 1-2 szem idegnyugtatót, mert holnap megyek hozzá tisztába tenni a köztünk levő problémákat. És mindezt teszem a férjem Józsi, az unokák és Bözsi néni, valamint a saját lelki nyugalmam érdekében. Addig Bözsi néni írja össze magának, hogy mi az ami idegesíti bennem, hogy nehogy kimaradjon valami! Én is ezt fogom tenni és reményeim szerint nyugodt körülmények között rendbe tudjuk tenni a sérelmeinket!"


Ha túl vagytok a nagy beszélgetésen és semmi nem változik - miközben te mindent megteszel a pozitív változásokért - akkor onnantól kezdve kivonod magad a forgalomból és a férjed intézze az idegbeteg anyját!

2019. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ezen már túl vagyunk, a harmadik gyerek születése előtt voltak hasonló nagybeszélgetések. Azelőtt ugyanis tényleg nyugtatót vett be, ha tudta, hogy én megyek a gyerekekért és nem a férjem. Egy ideig úgy tűnt, jobb is lett a helyzet. Azt hittem, rendben leszünk. Aztán a legkisebb 1 éves korától ismét kezdett romlani a helyzet...
2019. aug. 4. 15:20
 17/19 anonim ***** válasza:
66%

#16

Akkor marad a "B" terv (ha valóban te betartottad a megbeszélteket):


"Ha túl vagytok a nagy beszélgetésen és semmi nem változik - miközben te mindent megteszel a pozitív változásokért - akkor onnantól kezdve kivonod magad a forgalomból és a férjed intézze az idegbeteg anyját!"

2019. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
79%

Akkor minek mész? Ne menj! Anyóst is es magad is megkimeled.. Legalabb lesz mindig egy szabad delutanod.


Mindig beszéld meg a ferjeddel h mit mondjon el esetleg az anyjanak es kesz.

2019. aug. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
20%
Itt a fő probléma az, hogy az anyós csőrét böki az, ahogy te a gyerekeidet neveled a férjeddel. Nyilván neki a fia a szent és sérthetetlen, így ő úgy gondolja, hogy te vagy az, ki teljesen rosszul neveled a gyerekeidet, a férjednek pedig nincs beleszólása. Ilyen sértődős, alpári módszerekkel próbálja rátok erőltetni az ő nevelési módszereit, ami pedig neki idegen, azt azonnal elutasítja és kritizálja.
2019. aug. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!