Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem szeret anyòsom, én...

Nem szeret anyòsom, én sem őt, változhat még a helyzet?

Figyelt kérdés

Òràkig tudnèk ìrni a kapcsolatunkròl, de mivel senkit nem szeretnèk ezzel untatni, pròbàlom nagyvonalakban leìrni a helyzetet. Anyòsom gyerekkènt kezeli a pàromat (24), folyton rendezgeti, ellenőrizgeti, stb, ez nekem sem ès a pàromnak sem tetszik, anyòsom pedig azèrt nem bìr engem, mert làtja rajtam, hogy nem igazàn tudom ezt lenyelni. Nemrèg megkèrte a pàrom a kezem, különösebb reakciòja nem volt,sem negatìv sem pozitìv èrzèkeset nem mutatott ki (mint kiderült , nem tetszett neki, hogy a pàrom nem avatta be), most is mindenbe bele akar szòlni az esküvő körül, hol legyen, sàrgaarany vagy fehèrarany legyen a gyűrűnk,stb. Sajnos anyòsom viselkedèse köztem ès a pàrom közt is vitàkat szokott generàlni.

Jövőre kèszül el a hàzunk, akkor fogunk àtköltözni, jelenleg a pàromèknàl lakok. Vàltozhat e szerintetek a kapcsolatom anyòsommal a költözès utàn,akkor mègiscsak nem leszünk annyira a szeme előtt (bàr 2 utcànyira fogunk költözni), vagy csak sùlyosbodni fog a helyzet pont az miatt, hogy màr nem lehet annyira hatàssal a fia èletère? Van valakinek bàrmilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban? Köszönöm előre is!



2017. aug. 9. 15:50
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Hozzàtennèm, hogy anyòsom annyira gyereknek nèzi a pàrom, hogy reggelente jön be a szobànkba kelteni a fiàt, hogy induljon a munkàba (ez sokszor kellemetlen nekünk, mert ilyen melegben sokszor bugyiban ès alsònadràgban alszunk takarò nèlkül),kiengedi neki a kàdba a vizet fürdès előtt,ellenőrizgeti, hogy mennyi pènzt vett le a bankszàmlàjàròl,stb...
2017. aug. 9. 15:54
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
2 utcányira költöztök... nagy hiba !
2017. aug. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Talàn... egyèbkènt azon is elgondolkoztam màr, hogy bennem van a hiba?! Valaki van aki ìgy gondolja esetleg?
2017. aug. 9. 15:58
 4/20 anonim ***** válasza:
59%
Ha mondjuk megtanulnál helyesen írni az nem volna rossz. Az anyósodat meg a fiának kéne helyre tenni mert banálisak a leírt szituációk. Ha elköltöztök javulni fog a helyzet de megoldódni nem ha ilyen közel. El kéne távolodni anyukától.
2017. aug. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Az a helyzet, hogy ha a kedves párod nem hajlandó a sarkára állni és határozottan, keményen meghúzni a határokat anyucival szemben, akkor fejre is állhatsz, nem lesz jobb a helyzet sosem. Csak azzal lehet így bánni, aki hagyja és nem a te felelősséged lenne a leválasztás a köldökzsinórról, hanem az övé.. A konfliktuskerülés pedig nem kifogás, a felnőtté váláshoz ezt a csatát meg kell vívnia, akár tetszik neki, akár nem.
2017. aug. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez meg csa rosszabb lesz , bocsi.

Foleg ha gyerekeitek lesznek.

Egyebkent szerintem nincs veled gond, vannak ilyen anyak akik azt hiszik, hogy 40 evesen is neki kell ellatnia a gyereket mert nem tudja magat es senki mas nem tudja jol csinalni csak o...

2017. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

A pasid miért engedi, hogy gyerekként kezelje? Az, hogy ő kelti minden reggel, hogy vizet enged neki... ellenőrzi a bankszámláját?? A fia mégis miért adott neki hozzáférést?

Neki kellett volna már rég lerendeznie az anyját.

2017. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Pàrom èrzèkeli, hogy ez ìgy nincs rendjèn, viszont mindig azt mondja, hogy ha elköltözünk akkor minden megfog vàltozni, csak ketten leszünk, most pedig hiàba àl le vele vitatkozni ùjra ès ùjra (pròbàlta màr neki elmagyaràzni, hogy màr nem gyerek), max sìr egyet az anyuka, 2 napig nem szòl hozzànk, utàna minden megy ugyanùgy tovàbb....


Bocsànat, hogy nem tudok helyesen ìrni!

2017. aug. 9. 16:43
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Hát persze,hogy sok anyuci ágypárnát szeretne a fiából csinálni.Az ottlakásért,ellátásért cserébe.Na itt

kerülsz a képbe Te.Neki nem baj,majd

te is bekerülsz az udvaroncok közé.

Mert apu/a férje/már bent van.Ha neked ez nem jó,egy másik városban kellene élnetek,ahova nem lehet 10 perc alatt eljutni neki sem.

2017. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

Igazából nem értem, miért kéne a helyzetnek változni.


Beköltöztél egy adott helyzetbe, ami meg kellett, hogy feleljen, hiszen különben nem költöztél volna be. Volt egy kialakult rendszer, amit föl akarnál borítani, sőt, elvárnád, hogy mindenki a te elvárásaidhoz igazodjon.

Egyszerűen át akarod venni a hatalmat, amit senki nem ajánlott fel neked.


Az "anyósoddal" a viszonyt már elrontottad. Mire értékelhet egy a fiujához csak úgy odaköltöző nőt a férfi anyja? Vagy az anyja is hívott, hogy költözz oda? Mert akkor más a helyzet.

2017. aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!